Automatyzacja testów aplikacji webowych w C# i Playwright. Nowe szkolenie już w kwietniu

Automatyzacja testów aplikacji webowych w C# i Playwright. Nowe szkolenie już w kwietniu
W naszej ofercie szkoleń dostępny jest już nowy warsztat dotyczący automatyzacji testów aplikacji webowych.

Czym jest Playwright

Playwright to w pełni darmowe narzędzie open source autorstwa Andreya Lushnikova, opublikowane w 2020 roku przez Microsoft. Głównym przeznaczeniem Playwright jest automatyzacja akcji w przeglądarce, ale pozwala on także na automatyzację API.

Playwright jest alternatywą dla Selenium WebDriver i Cypress.IO, która obsługuje różne przeglądarki (silniki), wliczając w to Chromium, WebKit, czy Firefox, działa także niezależnie od systemów, na których jest wykorzystywany (Windows, Linux, Mac OS). Aktualnie Playwright wpiera języki JavaScript, TypeScript, C#, Java oraz Python, a do obsługiwanych przeglądarek należą Chrome, Edge, Firefox, Opera i Safari. 

Mocną stroną Playwrighta jest korzystanie z tzw. mechanizmu auto-wait. Oznacza to, że narzędzie samo domyślnie oczekuje elementów i akcji, więc tester nie musi już dodawać dodatkowego czekania na elementy podczas wykonywania testów. Wyjątkiem są bardziej złożone sytuacje, gdzie pojawi się jednak konieczność poczekania na element, ale wtedy Playwright dostarczy nam metod, które będą mogły zostać przez nas wykorzystane.  

Warto wspomnieć, że Playwright zdobywa coraz większą popularność, a z narzędzia w swoich testach UI decyduje się korzystać coraz więcej projektów. Należą do nich Adobe, czy ING. 

Szkolenie Automatyzacja testów aplikacji webowych w C# i Playwright

Celem dwudniowych warsztatów jest przygotowanie zarówno dla testerów manualnych, którzy rozpoczynają swoją przygodę z testowaniem automatycznym, jak i doświadczonych testerów do automatyzacji testów aplikacji webowych za pomocą Playwright, biblioteki nUnit i języka programowania C#. Z każdym omawianym pod okiem mentora tematem uczestnicy tworzyć będą kod testów automatycznych.

Trener

Trenerem prowadzącym szkolenie jest Kamil Marek, tester oprogramowania od 2008 roku, współtwórca studiów podyplomowych "Inżynieria Jakości Oprogramowania" na AGH w Krakowie, który swoje doświadczenie zdobywał w Polsce i Finlandii w wielu międzynarodowych projektach z różnych branż (telekomunikacja, lotnictwo, monitorowanie infrastruktury IT, finanse). Kamil od 2014 roku specjalizuje się w automatyzacji testów w języku C#.

Promocja

Pierwsze szkolenie Automatyzacja testów aplikacji webowych w C# i Playwright rusza już w kwietniu, ale zapisując się już teraz, możecie skorzystać z niego w promocyjnej cenie 1800,00 PLN netto

Rezerwuj miejsce 19-20 kwietnia 
 

Źródła:
https://playwright.dev/
https://sii.pl/blog/playwright-dlaczego-warto-zainteresowac-sie-narzedziem-od-microsoftu/?category=testowanie&tag=playwright,zalety-i-wady,przeglad-narzedzi

To powinno Cię zainteresować