ConSelenium zmienia datę

ConSelenium zmienia datę
O przyczynach i okolicznościach zmiany rozmawiamy z organizatorem wydarzenia.

Niestety koronawirus uderza również w testerskie wydarzenia. Aby lepiej zrozumieć źródło decyzji, ale również konsekwencje dla uczestników i organizatorów, porozmawialiśmy z Maciejem Kapko, który odpowiedzialny jest za ConSelenium.

Zmienia się data konferencji. Kiedy się odbędzie?

Ze względu na dynamiczną sytuację planujemy przenieść konferencję na czerwiec. Będziemy informować o konkretnej dacie w mediach społecznościowych i na stronie konferencji.

Czy zmieni się w związku z tym agenda?

Nie planujemy ograniczania prezentacji z agendy. Wręcz przeciwnie, może się ona powiększyć o kilka ciekawych prelekcji zaproszonych gości specjalnych, które mogą się pojawić przez najbliższe tygodnie. Ciągle pracujemy nad konferencją i nie zamierzamy tej pracy zwalniać. 

Dlaczego zdecydowaliście się przesunąć konferencję?

Specustawa o COVID-19, która weszła w życie w poniedziałek, daje możliwość poddania kwarantannie np. hotel lub dane miejsca w trybie decyzji administracyjnej o natychmiastowej wykonalności.  Nie chcielibyśmy, aby w skrajnym przypadku nas spotkało to, że musimy zamknąć konferencję i poddać się przymusowej kwarantannie. Mogło by to dotknąć nas, nasze firmy, a również naszych Uczestników i Prelegentów.
Dodatkowo, jako Organizatorzy bierzemy odpowiedzialność również za to, że możemy mieć uczestnika, który miał kontakt z osobą zarażoną lub sam jest zarażony, toteż nie chcemy "przykładać ręki" do rozprzestrzeniania się wirusa. To wszystko spowodowało, że podjęliśmy decyzję aby przesunąć konferencję o kilka miesięcy. 

Czy była jakaś presja zewnętrzna na organizatorów by odwołać lub przesunąć konferencję? Władze miasta? Sanepid? Firmy wysyłające uczestników?

Nie było żadnej presji, a jedynie zdrowy rozsądek i kalkulacja ryzyka (jesteśmy w końcu testerami). Miały na to wpływ również informacje poniedziałkowe m.in. Wojewody Łódzkiego czy Mazowieckiego o odwołaniu imprez masowych, chociaż nasza konferencja taką imprezą nie jest. Widzimy również co się dzieje w firmach naszych klientów i nie chcemy nikogo narażać na niepotrzebne ryzyko. 
Od uczestników oraz od firm padały pytania jak się ustosunkujemy do tej sytuacji w przypadku, gdy firma zabroni wyjazdu na konferencję. W związku z tym, aby nie robić problemów i nie stawiać barier uczestnikom, podjęliśmy decyzję o zmianie terminu konferencji. 

Czy do przesunięcia przyczyniła się realna obawa przed koronawirusem, czy też obawa przed obawami?

Szybko wzrastająca liczba zarażonych w Polsce i w innych krajach Europy pokazuje, że zagrożenie koronawirusem jest realne. Zwłaszcza decyzje władz w krajach europejskich dotyczące zarażonych obszarów lub osób są bardzo radykalne.

Czy jeśli uczestnicy zrezygnują otrzymają zwrot za zakupione już bilety?

Uczestnicy mogą ubiegać się o zwrot opłat do 20.03.2020 r. Zostaną one zwrócone w 100%, niezależnie od postanowień Regulaminu Konferencji.
Traktujemy to jako sytuację wyjątkową. Informacje na ten temat są w naszych mediach społecznościowych, a każdy z zarejestrowanych uczestników i prelegentów dostał indywidualne powiadomienie o zmianie terminu konferencji. Gorąco wszystkich zachęcamy do pozostania w gronie uczestników. Wierzymy, że odsetek rezygnujących będzie bardzo mały i że czerwcowa konferencja będzie bogatsza zarówno w samych uczestniczących, jak i prezentacjach.

Czy jako organizatorzy ze względu na okoliczności macie możliwość zrezygnowania z zamówionych sal i cateringu? Czy może pełne ryzyko i konieczność przełożenia wydarzenia uderza również w was?

Rozmawiamy z naszymi Partnerami o zmianie terminu konferencji, a nie rezygnacji z niej. Nie powołujemy się na „Siłę wyższą” czy specustawę o COVID-19. Wstępnie nasi partnerzy (EC-1 i hotele) odnieśli się ze zrozumieniem do naszej propozycji przesunięcia terminu konferencji, za co jesteśmy im bardzo wdzięczni. Liczymy też na zrozumienie uczestników i prelegentów. 
Niemniej większość z instytucji, z którymi rozmawiamy, nie ma obecnie wypracowanego planu dotyczącego wprowadzenia stanu wyjątkowego. Każda, w przypadku jego wprowadzenia, spotka się z taką sytuacją zapewne pierwszy raz. Ludzkie zrozumienie sytuacji i wzajemne traktowanie się z szacunkiem jest na razie satysfakcjonującym nas wszystkich rozwiązaniem.

Dziękujemy za rozmowę.

Więcej informacji o wydarzeniu i nowych decyzjach dowiecie się z profilu FB organizatora. 

To powinno Cię zainteresować