Covid-19 niszczy polskie konferencje

Covid-19 niszczy polskie konferencje
Czas niepewności powoduje, że kolejne polskie konferencje są przesuwane na przyszły rok.

Wydłuża się lista wydarzeń, które z powodu koronawirusa są odwoływane bądź przekładane na przyszły rok. Do tego grona dołączyli właśnie organizatorzy ConSelenium oraz Quality Excites.

Zaledwie trzy miesiące temu rozmawialiśmy z Maciejem Kapko o tym, jak pandemia wpływa na organizację ConSelenium oraz o przesunięciu daty na czerwiec. 

Niestety wszyscy sympatycy konferencji będą musieli jeszcze trochę poczekać. Organizatorzy zdecydowali się bowiem zachować stacjonarną formę wydarzenia i powrócić z trzecią edycją dopiero w przyszłym roku. W tej decyzji pomogły im również wyniki ankiety, przeprowadzonej dla zarejestrowanych już uczestników.

W trakcie dotychczasowych edycji organizatorzy zaaranżowali unikalną platformę dla wymiany doświadczeń i dobrych praktyk. Wydarzenie trwa dwa dni, podczas których znalazł się czas zarówno na całodniowe warsztaty, jak i panele dyskusyjne oraz prelekcje.

W październiku natomiast, wszyscy zainteresowani oczekiwali Quality Excites. Motywem tegorocznej, dziewiątej już, edycji było hasło: Great Habits for Everyday Quality", które zostało zainspirowane wypowiedzią Martina Fowlera: “I’m not a great programmer; I’m just a good programmer with great habits”.

Jednak po wnikliwej obserwacji i analizie bieżących wiadomości, organizatorzy doszli do wniosku, że najlepszym rozwiązaniem będzie przełożenie konferencji na przyszły rok. Mimo tego nie tracą werwy ani pogody ducha, bowiem zapowiadają już kilka niespodzianek na najbliższe miesiące.

Przypomnijmy, że Quality Excites wygrało w tegorocznej ankiecie, prowadzonej przez portal testerzy.pl, na najlepsze wydarzenie testerskie, w kategorii "Najlepsza polska konferencja lub wydarzenie darmowe (i bardzo tanie)".
QE to ogólnopolska konferencja, na której gromadzą się głównie osoby związane z jakością, testerzy, programiści czy kierownicy projektów. Spotkania dedykowane są jednak dla wszystkich, którym zależy na jakości tworzonego oprogramowania.

Nowy termin 9 edycji Quality Excites to w przybliżeniu czerwiec 2021.

To powinno Cię zainteresować