Ludzie testowania 2020

Ludzie testowania 2020
Przedstawiamy kilka osób, którym w tym trudnym roku udało się dokonać ważnych i przełomowych rzeczy. Czekamy również na Wasze nominacje dla tych, którzy w Waszej ocenie dokonały czegoś niezwykłego dla testowania.

W tym dość specyficznym roku musimy na nowo zdefiniować zasady wyboru ludzi zasłużonych dla testowania. Na wyróżnienie zasługują wszyscy ci, którzy walczyli z przeciwnościami.

Szanujemy wszystkich organizatorów odwołanych konferencji za upór i walkę o ich organizację. Jeśli jednak nie udało się czegoś zrobić, to nie można tego nagradzać. Ciężko również nagradzać mówców, skoro większość z nich nie miało okazji wystąpić, a nieliczni prezentowali się online. Część osób wykorzystało czas pandemii na napisanie i wydanie książki, ale sama książka to ciągle za mało. Teraz trzeba już czegoś więcej. 
 
Redakcja testerzy.pl chce wyróżnić kilka osób, które, naszym zdaniem, dokonały czegoś nowego, przełomowego i zdecydowanie poświęciły ten rok na (dalszy) rozwój. Te działania odcisną się na polskim testowaniu. Kolejność alfabetyczna.
 
Ola Kunysz

Adam Matłacz 

Karolina Pawłowska i Natalia Pawlak 

  • za "Podróż przez świat testowania”, czyli pierwszą książkę testerską wydaną w modelu self-publishing (https://www.funwithbugs.com/),
  • za działalność edukacyjną w nowych technologiach. 

Radek Smilgin 

Nie dajemy sobie prawa wskazywać, kto jest człowiekiem testowania 2020. Chcemy Was zachęcić do przesyłania nam nominacji wraz z uzasadnieniem, a następnie przeprowadzimy głosowanie.

Przekazujcie swoje propozycje wysyłając je na adres Redakcji (redakcja@testerzy.pl) lub wpisujcie w komentarzach na profilach społecznościowych i pod artykułem. Niech nikt nie zostanie pominięty! 

Na Wasze głosy czekamy do połowy stycznia 2021. Potem rozpoczniemy głosowanie.

To powinno Cię zainteresować