Niebezpieczni

Niebezpieczni
Okazuje się, że krytykowanie jakości produktów może zakończyć się atakami trolli, nieprzychylnymi publikacjami w mediach oraz zarzutami prokuratorskimi. niebezpiecznik.pl, Zaufana Trzecia Strona oraz Informatyk Zakładowy narazili się twórcom Usecrypt.

Dziś ukazał się artykuł Pulsu Biznesu, który opisuje potencjalne nieetyczne działania portali, które zajmują się jakością produktów cyfrowych ze szczególnym naciskiem na bezpieczeństwo: https://www.pb.pl/usecrypt-zarzuca-oszustwo-portalom-1109894

W związku z publikacją niebezpiecznik.pl, Zaufana Trzecia Strona oraz Informatyk Zakładowy wydali wspólne oświadczenie w tej sprawie. 

oswiadczenie-niebezpiecznik-zaufana-trzecia-strona-informatyk-zakladowy.png

Oświadczenie zostało opublikowane na stronach portali.

Oświadczenie

Rolą i odpowiedzialnością specjalistów IT oraz dziennikarzy zajmujących się jakością oprogramowania jest sumienne informowanie obecnych i przyszłych użytkowników o potencjalnych niebezpieczeństwach z nim związanych.

Solidaryzujemy się z naszymi kolegami z niebezpiecznika, Z3S i IZ, których prace i publikacje bardzo sobie cenimy. Odegrali oni niebanalną rolę w propagowaniu wiedzy o tym, czym są bezpieczne aplikacje, dane i użytkownicy. Z niepokojem obserwujemy próby przymuszenia do usuwania treści, które merytorycznie opisują poziom jakości i bezpieczeństwa. Rozumiemy, że krytyka oprogramowania może być nieprzyjemna dla jego twórców, ale to właśnie jawna informacja jest podstawą do ulepszeń. Zamiast na drodze sądowej walczyć z dziennikarzami opisującymi defekty zachęcamy do czerpania z przekazywanych przez nich informacji i wykorzystania ich do poprawy jakości oprogramowania.

Radek Smilgin
Redaktor naczelny testerzy.pl

To powinno Cię zainteresować