OD-NOWA w Katowicach. Konferencja WUD Silesia 2023 już w styczniu

OD-NOWA w Katowicach. Konferencja WUD Silesia 2023 już w styczniu
12 grudnia rusza rejestracja na 13. edycję katowickiej konferencji WUD Silesia, która odbędzie się 13-14 stycznia 2023 w Katowicach.

Wydarzenie skierowane jest głównie do osób z branży badań i projektowania produktów i usług cyfrowych (UX), ale również osób ze świata IT, biznesu, instytucji publicznych czy organizacji pozarządowych. Organizowane jest nieprzerwanie od 2010 roku; ma charakter edukacyjny i jego celem jest poszerzenie horyzontów w obszarze projektowania produktów, usług i rozwiązań systemowych występujących na styku światów cyfrowego i fizycznego. Jednocześnie misją WUD Silesia jest uwrażliwianie społeczności projektantek i projektantów na szerokie potrzeby współczesnego świata poprzez dialog o projektowaniu dla przyszłości.

Tematem przewodnim nadchodzącej edycji jest "OD-NOWA". W ramach warsztatów, wykładów i dyskusji zostaną poruszone tematy związane z rozwojem technologii, zrównoważonym rozwojem, bioróżnorodnością, ekonomią cyrkularną, projektowaniem spekulatywnym, czy tworzeniem nowych narracji na temat przyszłości. Gośćmi wydarzenia będą m.in. Dariusz Rosiak (Raport o stanie świata), Katarzyna Drożdżal (Selkie), Katarzyna Janota (Grupa Robocza). 

Rejestracja na darmową konferencję odbędzie się już 12-18 grudnia 2022 za pośrednictwem formularza dostępnego na oficjalnej stronie.  

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, jednak ze względu na ograniczoną ilość miejsc niezbędna jest wcześniejsza rejestracja. O udziale w wydarzeniu nie decyduje jednak kolejność zgłoszeń, ale uzasadnienie kandydatury.

Konferencji będzie towarzyszyła niezwykła wystawa spekulatywna "Rzeczywistość ewentualna. Mądrość znikającej przyrody", poruszająca temat relacji współczesnego człowieka z naturą. Kuratorkami wystawy są Agata Magdalena Nowak, dr Natalia Pietruszewska-Golba oraz Joanna Pastusińska. Wystawa będzie dostępna do zwiedzania w Galerii Rondo Sztuki w Katowicach dniach od 12 stycznia do 5 lutego 2023. Wstęp będzie bezpłatny.

Organizatorami wydarzenia są NOWY, Selkie, ASP Katowice oraz Rondo Sztuki.

Patronem konferencji są testerzy.pl.

wud_patronat_testerzy.pl.jpg

Więcej informacji na oficjalnej stronie WUD SIlesia oraz na Facebooku.
 

To powinno Cię zainteresować