W tym roku na TestWarez, po raz pierwszy od dawna, będziecie mieli okazję spotkać nas - testerzy.pl. Jako dumny sponsor wspieramy wydarzenia, ale jednocześnie promujemy nasz certyfikat MITC.
Czego nie warto przegapić w tym roku?
Tegoroczna agenda na pierwszy ogień (6.11.2024) oferuje ciekawe warsztaty prowadzone przez uznanych ekspertów. O czym będą rozmawiać?
Człowiek testowania 2023 - Jakub Konicki - pokaże, jak zbudować niezawodny framework testów automatycznych wykorzystujący Selenium 4 i REST Assured. Poznasz sprawdzone techniki eliminowania niestabilności testów. André Verschelling przedstawi rewolucyjne podejście Lean Risk Wall-of-Fame, ucząc jak skutecznie identyfikować i kontrolować ryzyka w projektach.
Krzysiek Kołodziejczyk przeprowadzi Was przez proces integracji Cypress.IO z pipeline'ami CI/CD, a Klara Trzcińska i Bartosz Czernic-Goławski zdradzą tajniki optymalizacji wydajności frontendu. Z kolei Sławek Radzymiński pokaże, jak wykorzystać sztuczną inteligencję i narzędzie k6 do automatyzacji testów wydajnościowych.
Fani TestWarez doskonale wiedzą, że konferencja to nie tylko technologia, ale także umiejętności miękkie. Joanna Falkowska nauczy Was, jak stosować komunikację bez przemocy (NVC) w środowisku IT, a Anna Czystek i Jadwiga Zajdel podzielą się wiedzą o budowaniu trwałych relacji z klientami.
Właściwą częścią konferencji są wystąpienia zaplanowane na dwa kolejne dni, tj. 7-8.11.2024. Większość z osób mających warsztaty pierwszego dnia będzie miało również prelekcje w kolejnych. W niektórych miejscach agendy iskrzy, ale całościowo jest ona zagadką. Jest kilka tematów miałkich i powtarzalnych, ale jest też kilka ciekawych, gdzie między innymi Jacek Cieśla zabierze Was w świat testowania sprzętu medycznego na przykładzie defibrylatora AED, a Joanna Kalabińska pokaże, jak wykorzystać empatię w tworzeniu systemów IT.
Czas na nasze typy na agendę. Przejrzeliśmy stronę https://2024.testwarez.pl/agenda_2024/ z bólem i pomagamy Wam wybrać, abyście Wy nie musieli cierpieć. Skąd to cierpienie? Z wydajności! Strona jest ciężka i jej przeglądanie podczas konferencji może być problematyczne. Warto więc zawczasu zastanowić się co chce się obejrzeć. Wyniki Lighthouse potwierdzają nasze user experience.
Wiemy, że co roku cześć czytelników czeka na nasze typy co warto obejrzeć i w czym warto wziąć udział. Są 4 ścieżki i nie ma opcji, by być na każdej. Wiemy również, że część prelegentów obrazi się, jeśli nie wymienimy ich w naszych rekomendacjach. I na koniec pamiętamy (pamiętajcie), że w poprzednich edycjach w kilku przypadkach nie mieliśmy racji i z niektórych prezentacji uciekaliśmy już po pierwszych minutach. Polecamy podejść do naszych typów na chłodno.
Zaczynamy 7.11.2024
- 9:30 - Raczej zaskoczenia nie będzie -> „Opening of the conference” – można, ale można też pospać chwilę dłużej i zarejestrować się bez tłumów
- 9:50 - „Keynote – Earth, Wind and Failure” – nie ma wyboru, więc można dać szansę, ale ani opis, ani bio prelegenta nieszczególnie zachęca do odwiedzenia
- 11:00 - „Jak przetestować defibrylator (AED)–plan i raport ratownika medycznego” – brzmi bardzo ciekawie i to zawsze ciekawa alternatywa dla webówki czy mobilki
- 12:00 - „Differences in the perception of quality by testers and customers” – trudny wybór, bo Sławek Radzyminski na innym tracku, ale wybieramy to
- 14:00 - Bardzo trudny wybór, bo to najmocniej obsadzona godzina konferencji; wiele ciekawych rzeczy dzieje się w innych salach, ale wśród nerdów LEGO zawsze wygrywa - „How LEGO building techniques make me a better tester”
- 15:00 - “By us, buy us…Houston, we have biases!” – językowe zabawy Oliveira. Ten gość nie robi dużych prezentacji, ale zawsze są solidne
- 16:00 - Idziemy z ciekawości na “Mastering Microservices Testing with an Effective Testing Strategy”
- 17:00 - “How we setup performance platform with Locust, Playwright and Azure” – naprawdę chcemy zobaczyć jak to Piotr Pawluk skleił.
Od 20:00 bankiet, więc znajdzie się wiele okazji do networkingu i poznania nowych testerów.
O 2:00 idziemy spać. O 2:59 sprawdzamy, która z testerek i który z testerów jeszcze się bawi, a potem sprawdzamy listę obecności o 10:00 na pierwszej prelekcji.
8.11.2024
- 10:00 - „Czy nie kręcimy się w sprintach jak chomiki – 4 P planowania testów” – brzmi intrygująco. I (nie)załujemy, że nie zobaczymy prezentacji Lovelesha Beeharrego, który opisał ją jako: „Understanding self-healing tests Benefits of self-healing tests How does self-healing tests works? Example of self-healing framwork” – tu może być naprawdę zabawnie
- 11:00 - Zaczniemy listami kontrolnymi – „Make the testing checklist great again! Handling test documentation” u Natalii, ale spróbujemy wpaść na...
- 11:30 - panel „Rekrutacja na testera z AI pod ręką” z Waldkiem Szafrańcem
- 12: 00 - „Observability jako monitoring XXI wieku” – obowiązkowo
- 14:00 - Powinna Wam się zaświecić czerwona lampka, gdy zobaczycie prezentację prowadzoną przez osoby, które będą mówiły o testowaniu, a w swoim bio piszą, że są inżynierami QA albo, że pracują w zespołach QA. Ludzie, którzy nie rozumieją różnicy między QA, a testowaniem nie robią dobrych merytorycznie prezentacji. Wybieramy miękki panel „Doceniam Cię, bo Cię widzę – o mocy doceniania w miejscu pracy”
- 15:00 - Choć „From Tester to White Hat: The Path to Secure Projects” wygląda na prelekcję sponsorską to mamy nadzieje, że pojawi się coś więcej, niż przerwa reklamowa
- 16:00 - Idziemy w stres u Asi „Inspirująca podróż przez etapy stresu: Osiąganie równowagi w pracy”.
MITC na TestWarez
Jeżeli wybieracie się na konferencję, koniecznie wpadnijcie na nasze stoisko, aby pogadać z nami o jakości i naszej praktycznej certyfikacji MITC. Już teraz uchylamy rąbka tajemnicy i podpowiadamy, że przygotowaliśmy dla Was ciekawy konkurs z nagrodami i wiele testerskich gadżetów.
A jeśli jeszcze nie masz biletu, cóż... już jest za późno. ☹
Może warto zacząć już teraz polować na bilety na TestWarez 2025?
Do zobaczenia w Sopocie!