test:fest podsumowanie organizatorów

test:fest podsumowanie organizatorów
Organizatorzy podsumowują TestFest Wrocław 2015. Oto wybrane fragmenty:
1. "W sobotę 21. lutego 2015 roku odbyła się pierwsza Wrocławska Konferencja TestFest skierowana do wszystkich osób, zainteresowanych tematyką zapewnienia jakości tworzonego oprogramowania.
Konferencja była okazją do dzielenia się wiedzą w lokalnym środowisku, zaprezentowania jak na co dzień pracują testerzy we wrocławskich firmach, a także miejscem do zintegrowania dość rozproszonej społeczności w mieście."
 
2. "Garść statystyk, podsumowujących wydarzenie. Wzięło w nim udział:
● 149 uczestników
● 11 prelegentów
● 8 organizatorów
● 7 sponsorów
● 5 wolontariuszy
Goście konferencji mieli możliwość uczestniczenia 8 prelekcjach oraz 3 panelach dyskusyjnych, poniżej przedstawiamy nazwiska prelegentów wraz z tytułami prezentacji.
 

3. "Prelekcje:
● Tomasz Dubikowski – „Tough Love: DEV and QA”
● Tomasz Boczar, Tomasz Karkowski „ Zalety rozwijania własnego frameworku do testów”
● Bartosz Szulc – „Behavior Driven Development”
● Przemysław Dąbrowski – „Przegląd wtyczek do przeglądarek wspomagających testowanie aplikacji webowych”
● Marcel J. Mitraszewski – „”Czy to działa?” versus „Czy to jest rzeczywiście cool?” – o roli psychologii w testowaniu gier wideo”
● Tymoteusz Przybylski – „Rozwój procesu testowania w organizacji publicznej na przykładzie Centrum Usług Informatycznych we Wrocławiu”
● Marcin Szczukiewicz „Automatyczne testy akceptacyjne w chmurze”
● Borys Łącki – „OWASP Top Ten – Najpopularniejsze błędy bezpieczeństwa aplikacji WWW – praktyczne przykłady”

Panele dyskusyjne:
● Michał Buczko – „Testy Eksploracyjne – szybko, łatwo i skutecznie?”
● Bartosz Szulc – „Jenkins nie tylko Continuous Integration”
● Sylwester Niemiec – „Metrics – why use them and how to prepare them”

4. "Po godzinie 19 uczestnicy spotkali się w restauracji Inspiracja na Placu Solnym, gdzie w luźnej i sympatycznej atmosferze można było porozmawiać i poznać się bliżej."

5. "Ankiety podsumowujące
Wszystkich słuchaczy poprosiliśmy o wypełnienie ankiety na zakończenie konferencji, aby zebrać opinie dot. najważniejszych obszarów działań organizacyjnych m.in. merytoryki, logistyki czy przekazanych materiałów. Poniżej chcielibyśmy przedstawić
wyniki tychże ankiety, opracowane na podstawie 99 odpowiedzi (tj 65% uczestników).
Użyto skali ocen od 1 do 5.

Ogólna ocena konferencji
Zgodnie z wynikami ankiety rozesłanej do wszystkich uczestników konferencja została bardzo dobrze oceniona przez uczestników (ponad 90% ocen w najwyższym przedziale 4 lub 5).
Cieszymy się, że udało nam się trafić w gusta uczestników.

Wzmocnieniem powyższych opinii jest fakt, że spośród wszystkich osób, które odpowiedziały w naszej ankiecie, aż 99% osób planuje uczestniczyć w przyszłej edycji.
Liczymy, że te osoby zachęcą do przyjścia również swoich znajomych.

Logistyka wydarzenia
W kwestiach organizacyjnych większość była zadowolona ze wsparcia informacyjnego. Dziękujemy z tego miejsca naszym partnerom medialnym! Wiemy też, że w przyszłości powinniśmy dokładniej informować o sposobach dotarcia na miejsce wydarzenia oraz o możliwości pozostawienia auta w okolicy. Wybór Politechniki Wrocławskiej na
gospodarza wydarzenia okazał się bardzo trafiony. Otrzymaliśmy kilka drobnych uwag, dotyczących kwestii technicznych, jednak ogólnie rzecz biorąc otoczenie sprzyjało wymianie wiedzy wśród testerskiej braci. Większość gości zadowolona była także z zamówionego cateringu, ilości przerw oraz dostępności kawy. Dla wielu pozytywnym zaskoczeniem był fakt, że na darmowej konferencji obok przekąsek zapewniliśmy pełnoprawny obiad.

Przekazane materiały (w tym broszury informacyjne oraz gadżety) z zadowoleniem odebrało blisko 90% uczestników. Ankietowani sugerowali też, by zmniejszyć ilość notesów… ;)

Ocena poziomu merytorycznego
Najistotniejsza dla nas ankieta dotyczy oceny poziomu merytorycznego konferencji. Ładne opakowanie to nie wszystko, ważna jest też zawartość. Ten cel przyświecał również nam, jako organizatorom TestFestWrocław 2015. Pamiętamy nasze zażarte debaty nad wyborem prelegentów, pamiętamy warsztaty, które miały pomóc przygotować im się do wystąpień, wreszcie pamiętamy same wystąpienia podczas konferencji. Z zadowoleniem przyjęliśmy jej wyniki, gdyż ponad 3/4 uczestników opuściło konferencję będąc bogatszymi o nową bądź odświeżoną wiedzę. Bardzo istotne są też dla nas komentarze do ocen. Z pewnością weźmiemy je pod uwagę przy okazji kolejnej edycji.

6. "Wnioski końcowe
Wyniki z ankiet utwierdziły nas w przekonaniu, że taka Konferencja była we Wrocławiu naprawdę potrzebna.
Zgodnie z sugestiami chcielibyśmy w przyszłym roku zwiększyć limit miejsc, rozszerzyć zakres konferencji do pełnych dwóch strumieni z czego jeden nadal składać się będzie z prezentacji, a drugi z paneli dyskusyjnych i o ile będzie to możliwe warsztatów.

Postaramy się także namówić prelegentów do zrobienia prezentacji bardziej technicznych i zróżnicowanych tematycznie.
Już teraz zaczynamy szukać sponsorów oraz przyszłych prelegentów."

Całość w pliku pdf >>

Zdjęcia z wydarzenia >>

To powinno Cię zainteresować