Najciekawsze Defekty Świata 1

Najciekawsze Defekty Świata 1
Defekt nie są ani śmieszne, ani fajne. Znajdywanie nieśmiesznych i niefajnych rzeczy jest domeną testerów. Oto trzy nowe defekty ze świata IT.

Defekt bezpieczeństwa w bankomatach w naszej części Europy spowodował, że pojawił się w nich Malware - złośliwe oprogramowania zdolne do zapisywania danych z pasków magnetycznych oraz kodów PIN. Wirus umożliwiał hakerom drukowanie zapisanych danych poprzez drukarkę w bankomacie. Wywołany potrafił również otwierać kasetką z pieniędzmi.  

22-23 maja 2009. Milion klientów kawiarni Starbucks zapłaciło podwójną cenę za kawę przy płatności kartą kredytową. Ciekawostka: defekt oprogramowania nie został zauważony przez klientów, którzy myśleli, że cena po prostu poszła w górę.

Z powodu defektu w oprogramowaniu obsługującym wybory do Europarlamentu 2009 w Polsce w dniu 7 czerwca - w dniu wyborów - aktualizowano oprogramowanie we wszystkich obwodowych komisjach wyborczych. O mało wyniki wyborów podane zostałyby z opóźnieniem. Co ciekawe samo oprogramowanie do samego końca zwracało komunikaty błędów związane z niepoprawnie wprowadzonymi danymi choć tych błędów nie było. Obsługą informatyczną wyborów zajmowała się firma PIXEL Technology z Wrocławia. Koszt systemu 449 997 PLN brutto.

Masz więcej ciekawych defektów? Wpisz je na FORUM >>

 

To powinno Cię zainteresować