Druga edycja Automated TestingCup podczas Agile&Automation Days

Druga edycja Automated TestingCup podczas Agile&Automation Days
Już coraz bliżej konferencji Agile & Automation Days, co oznacza, że testerzy zajmujący się automatyzacją testów będą mieli ponownie okazję zmierzyć się w minizawodach Automated TestingCup.
 

Automated Testing Cup, zwany małym bratem Testing Cup, jest imprezą organizowaną przez firmę PGS Software we współpracy z organizatorami Agile&Automation Days i TestingCup. W zeszłym roku uczestnicy mieli za zadanie napisać testy automatyczne do aplikacji, która zawierała 10 wycinków funkcjonalności. Zawodnicy w trakcie zawodów otrzymali link do aplikacji bez znanych defektów. Organizatorzy zaś sprawdzali czy napisane przez uczestników testy wykryją błędy wprowadzone w drugiej wersji aplikacji. Zasada była prosta – wygrywa drużyna, która wykryje najwięcej błędów. 

W tym roku zadanie jest nieco inne. Pomysłodawczyni, Natalia Krawczyk, postawiła sobie za cel odwzorować typowy dzień pracy testera automatycznego pracującego w zespole Scrumowym. Uczestnicy najpierw otrzymali dokumentację testową oraz user stories, do funkcjonalności które będą wprowadzone w wersji 0.1 oraz w wersji 0.2 aplikacji. Parę dni później drużyny otrzymały aplikację w wersji 0.1. Obecnie mają czas na przygotowanie się do zawodów. W ramach tych przygotowań mają utworzyć framework testowy, napisać parę testów do wskazanych funkcjonalności oraz ogólnie zapoznać się z działaniem aplikacji. 

W trakcie zawodów zostanie udostępniona wersja 0.2 aplikacji. Uczestnicy wiedzą już o kilku user stories, które powinny zostać zaimplementowane w  kolejnej wersji aplikacji. Ale czy rzeczywiście tak będzie? O tym drużyny przekonają się już w trakcie zawodów. Tak jak w codziennej pracy, czasem wiemy z wyprzedzeniem co jest mniej więcej planowane na kilka kolejnych sprintów, ale nie zawsze udaje się zrobić wszystko. Podczas zawodów uczestnicy wykorzystają napisane w trakcie przygotowań testy, aby sprawdzić czy występują błędy regresji. Za każdy znaleziony przez testy błąd uczestnicy otrzymają punkt, dotyczy to również testów napisanych do nowych funkcjonalności. 

 

W zeszłym roku najlepsza była drużyna reprezentująca firmę Objectivity. Kto w tym roku zdobędzie pierwsze miejsce? Przekonamy się o tym już wkrótce!

 

 

Chcesz zobaczyć jak wyglądała aplikacja Automated TestingCup 2015?

Wersja bez (znanych) błędów: https://testingcup.pgs-soft.com/

Wersja ze specjalnie wprowadzonymi błędami:  https://buggy-testingcup.pgs-soft.com/

 

To powinno Cię zainteresować