Festiwal jakości we Wrocławiu! [aktualizacja]

Festiwal jakości we Wrocławiu! [aktualizacja]
Zakończyła się pierwsza edycja test:fest. Relacja dostępna na profilu Facebooka >> Prezentacja wybranych mówców dostępne na stronie >>
 

Stolica Dolnego Śląska obfituje w firmy z branży IT i często bywa nazywana polską Doliną Krzemową. We Wrocławiu nie brakuje rozmaitych wydarzeń związanych z konkretnymi technologiami czy środowiskami, które cyklicznie odbywają się w mieście. Całą tę układankę należało wypełnić istotnym elementem - konferencją z prawdziwego zdarzenia dla inżynierów QA (ang. Quality Assurance), czyli specjalistów ds. zapewnienia jakości oprogramowania.

Taka też idea przyświecała organizatorom TestFestWrocław 2015. Ośmioro doświadczonych specjalistów postanowiło wziąć sprawy w swoje ręce i zaoferować Wrocławianom prawdziwy testerski festiwal. Udało się to m.in. dzięki wydatnej pomocy finansowej oraz logistycznej sponsorów, tj. firm Objectivity Bespoke Software Specialists, SMT Software, Tieto, Nokia, BLStream, Eurobank oraz Luxsoft.

W sobotę, 21-ego lutego 2015 nie tylko wysłuchamy wielu ciekawych prelekcji wygłoszonych przez wysokiej klasy specjalistów, ale będzie też możliwość uczestniczenia w przygotowanych panelach dyskusyjnych. Głównymi założeniami konferencji są przede wszystkim integracja lokalnego środowiska testerskiego oraz stworzenie przestrzeni do wymiany wiedzy i kontaktów. Tegoroczna edycja odbędzie się pod hasłem “Festiwal jakości”.

Z przykrością informujemy, że miejsc na konferencji zabrakło już w niecałą dobę po rozpoczęciu zapisów, obecnie uzupełniania jest lista rezerwowa, na wypadek rezygnacji któregokolwiek z zapisanych gości. Dla wszystkich, którzy nie będą mieli okazji uczestniczyć, udostępnione zostaną obszerne materiały medialne z samego wydarzenia, jak również wszystkie prezentacje.

W związku z tak wielkim zainteresowaniem organizatorzy z nadzieją patrzą w przyszłość i już myślą nad kolejną edycją. Liczymy, że TestFest na stałe zagości na mapie cyklicznych wydarzeń testerskich w Polsce, przyczyniając się do popularyzacji zawodu testera oprogramowania.

 

Więcej szczegółów na stronie http://testfest.wroclaw.pl oraz profilu http://www.facebook.com/TestFestWroclaw

 

 

To powinno Cię zainteresować