PTaQ #21

PTaQ #21
Zapraszamy na 21. spotkanie PTaQ. Przed nami kolejne debiuty, nowa lokalizacja oraz gość ze Szwajcarii.
 

Kiedy: 2 marca (poniedziałek), godz. 18.00

Gdzie: Poznań, ul. Dąbrowskiego 77 - Noble Tower, I Piętro (mapka) - siedziba firmy Pearson English Poznan Office (dawniej Pearson IOKI)

Tematy prezentacji:

Pearson IOKI oczami QA - Krótka historia jakości w Pearson English Poznan Office

Będzie o ewangelizacji BDD i innych szczytnych ideałach. Wnioskach wyciągniętych z 4-letniego życia projektu dla 600 tys. zarejestrowanych użytkowników obsługiwanego przez 40 ludzi. Prezentacja przedstawiająca ogólną wizję, będąca raczej impulsem do kolejnych prezentacji z bardziej "konkretnych" obszarów.

Grzegorz Bilewski - Head of QA w firmie Pearson English Poznan Office (dawniej Pearson IOKI). Zwolennik praktyk Continuous Integration oraz Continuous Delivery. W pracy kieruje się zasadą "oddania automatom tego co powtarzalne i pozostawienia ludziom tego co kreatywne". Prywatnie były skoczek spadochronowy, aktualny żeglarz jachtowy i mąż :)

 

Jak pewna firma na G.  testuje oprogramowanie

Podstawą do prezentacji jest książka Jamesa Whittakera "How Google Tests Software". Mariusz opowie o sposobie prowadzenia projektów, odpowiedzialności za jakość produktu w Google czy też organizacji, jak i rodzajach testów. Mamy nadzieję, iż prezentacja będzie tylko wstępem do dyskusji, czy warto brać przykład z takich firm jak Google. A może ktoś z obecnych na spotkaniu wprowadził w swojej organizacji zmiany bazując na książce Whittakera i zechce podzielić się swoim doświadczeniem? 

Mariusz Gieparda - od 2012 roku pracuje jako Test Engineer w Greenliff AG (Zurich), gdzie zajmuje się głównie automatyzacją testów (web, mobile) oraz dopasowaniem narzędzi testowych do potrzeb projektu dla pewnej firmy...

 

Przypominamy, że spotkania PTaQ są otwarte dla wszystkich, darmowe oraz nie wymagają rejestracji.

 

#ptaq

 

 

To powinno Cię zainteresować