KraQA #14 - relacja

KraQA #14 - relacja
Zwinnie, automatycznie, przez chwilę medytacyjnie i z nutą rywalizacji – tak było podczas ubiegłotygodniowego KraQA obdarzonego numerkiem 14 (czas nieubłaganie leci:).
 

Pierwszą połowę spotkania wypełniły trzy prezentacje (a właściwie prezenterka i dwaj prezenterzy) konkurujący o wejściówkę na A&A Days 2015.

Natalia opowiedziała o tym, w jaki sposób w jej firmie zespół przeszedł od stanu, w którym testy były ostatnim etapem po developmencie przez zrównoleglenie tych działań aż do funkcjonującego sprawnie ATDD (Acceptance Test Driven Development).

 

 

Szymon z kolei zaprezentował studium przypadku z własnej pracy, gdzie na co dzień stosuje się metodykę Aile i z pomocą dobrej komunikacji, regularnych spotkań i nieustannego dążenia do jak najlepszych praktyk udaje się nieustannie usprawniać proces tworzenia oprogramowania.

 

 

Na koniec Aleksander uraczył dosyć zaskakującym i niecodziennym spojrzeniem na pracę i jej efektywność. Pokazał prostą metodę opartą o mindfulness i pracę z oddechem, która pozwala w znaczący sposób poprawić koncentrację i efektywność pracy. Od tego wszystkiego w pewnym momencie uczestnikom powyrastały nawet ogony:)

 

 

Poziom prezentacji, ciekawe tematy i naprawdę dobry sposób przedstawienia zasługują na ogromne oklaski. Warto wspomnieć, że przy okazji konkursowych zmagań miał też swój debiut pakiet DUPQA, z którego postanowiła skorzystać jedna z prezentujących osób. Tak więc pierwsze koty za… DUPQA, a akcja pomocy w doskonaleniu umiejętności prezenterskich QA czeka na kolejnych śmiałków – możesz być to Ty!
 
I najważniejsze, czyli wynik: Głosami uczestników zwyciężyła Natalia Szydłak, gratulujemy!
 
 
 
 
Drugie oblicze spotkania to prezentacja Magdaleny Rabiej z firmy Motorola Solutions. Była to krótka opowieść o tym, jak można sprytnie zastosować metodykę Scrum w zespole testerskim (który nie dostarcza żadnego „produktu” poza… testami:). W zgrabnej formie prezenterka wprowadziła nas w temat problemów, na jakie natknęła się jako nowy team leader w swojej firmie dostarczającej specjalistyczne rozwiązania telekomunikacyjne dla służb ratunkowych, wojska, policji itd. Magda postanowiła odważnie i radykalnie zmienić dotychczasowe podejście do testów i planowania redukując „papierkologię” i dając swojemu zespołowi testerskiemu więcej wolności i czasu na prawdziwe testy. Pomysł okazał się strzałem w dziesiątkę, choć nie obyło się bez transformacyjnego poślizgu. Mimo opóźnienia release wypalił, a klienci ponoć do dziś nie zgłosili uwag. Pozazdrościć:) 

 

 

 

#kraqa

 

 

To powinno Cię zainteresować