KraQA #22 + konkurs

KraQA #22 + konkurs
Mamy przyjemność zaprosić Was na kolejne spotkanie małopolskiej społeczności testerskiej, KraQA. Tym razem, poza ciekawie zapowiadającą się prezentacją, Organizatorzy przygotowali konkurs, w którym do wygrania wejściówka na tegoroczne Agile & Automation Days.
 

Kiedy: 26 października (środa), godz. 18.00

Gdzie: Kraków, Barka Alrina, Bulwar Kurlandzki na wysokości ulicy Gazowej obok Kładki Bernatka (mapa)

Rejestracja: https://www.meetup.com/KraQA-pl/events/234713309/

Tematy prezentacji:

Filip Cynarski (Ocado Technology) opowie na podstawie własnego doświadczenia, w jaki sposób wykorzystać Selenium Grid i AWS do rozwiązania problemów, które pojawiają się, gdy nasza suita testowa zaczyna się zbyt mocno rozrastać.

Automatyzacja testów funkcjonalnych aplikacji webowych staje się coraz bardziej popularna. Bez względu na technologię w jakiej są one pisane - w miarę rozrastania się suity testowej, większość zespołów decyduje się na zdalne ich uruchamianie.

Czasami nie jest możliwe, albo też jest niewystarczające korzystanie z popularnych serwisów realizujących to zadanie, takich jak BrowserStack. W rezultacie jesteśmy zmuszeni do zbudowania własnej farmy przeglądarek WWW i/lub innych urządzeń. Zadanie pozornie proste - staje się problematyczne, kiedy zaczynamy utrzymywać setki scenariuszy testowych, a Selenium Grid jest wskazywany przez programistów jako główne źródło awarii.

Prezentacja, którą zamierzam przedstawić będzie poświęcona problemom z jakimi napotkaliśmy się podczas implementacji własnej infrastruktury w środowisku Amazon Web Services oraz jakie korzyści dla nas i całej organizacji przyniosła ta zmiana.

Nie jest to prezentacja pod tytułem: jak skonfigurować Selenium Grid na AWS, lecz bardziej o tym, jak Selenium Grid w chmurze, może przyczynić się do rozwiązania problemów ze stabilnością środowiska testowego. Oczywiście nie zabraknie przykładów i cennych wskazówek.

 

KONKURS!

Zachęcamy Was do udziału w przygotowanym przez KraQA konkursie, w którym do wygrania wejściówka na tegoroczną konferencję Agile & Automation Days.

W ramach konkursu należy jak najlepiej rozwiązać proste zadanie konkursowe, opierające się o automatyzację. Na rozwiązania Organizatorzy czakają do 21 października (do końca dnia). 

Zasady konkursu znajdziecie tutaj >>

 

 

Zapraszamy na spotkanie, a Konkursowiczom życzymy powodzenia!

 

To powinno Cię zainteresować