KraQA42 - machine learning powered regression i testy kontraktowe w praktyce

KraQA42 - machine learning powered regression i testy kontraktowe w praktyce
3 grudnia KraQA zaprasza Was na kolejne spotkanie. Tym razem w Cluster Cowork.

Kiedy: 3 grudnia (wtorek), godz. 18.00

Gdzie: Kraków, ul. Józefitów 8, Cluster Cowork

Tematy prezentacji:

Machine Learning powered regression

"Jak możemy dokonać pełnej regresji naszej platformy przed każdym wydaniem, aby mieć pewność, że nie uszkodziliśmy niczego podczas wprowadzania zmian? Pełna regresja dowolnej platformy internetowej jest procesem, który wymaga ogromnego wysiłku i jest podatna na błędy. Może być zautomatyzowana w klasyczny sposób, poprzez objęcie przypadkami testowymi i scenariuszami, ale niezwykle trudno jest pokryć aplikację dosłownie w 100%. Nasz pomysł? Użycie komparatora zrzutów ekranu z odrobiną wiedzy o danych. Przede wszystkim musimy przechowywać prawidłowy stan aplikacji, aby stwierdzić, czy nastąpiły jakieś zmiany. ponieważ pokrycie całej aplikacji przypadkami testowymi jest czasochłonne, pomyśleliśmy o innym dokumencie obejmującym całą aplikację - sitemap. to niestandardowe podejście powinno być najbardziej wydajne, ponieważ aplikacje bardzo często zmieniają się, a zarządzanie zrzutami ekranu i ich wymiana jest najłatwiejszym sposobem na aktualizację aplikacji."

Paweł Dyrek - Technology Consulting Manager w Codete. Jest doświadczonym programistą, miłośnikiem technologii i entuzjastą metodologii Agile. Jego kompleksowe podejście i dbałość o szczegóły pozwoliły mu stworzyć wiele zgranych zespołów programistycznych i doprowadzić projekty do pomyślnego końca.

Kontrakt testy w praktyce - jak przetestować stado mikroserwisów i nie zwariować

Stara zasada "dziel i rządź" wprowadziła mikroserwisy pod strzechy. Teraz przyszedł czas na ich dobre wychowanie w imię zasady "obiecuj, ale wymagaj". jak przetestować mikroserwisy, co zrobić aby przygotować testy kontraktowe, o których ostatnio tak dużo się mówi. jeśli chcecie dowiedzieć się więcej, przyjdźcie koniecznie na spotkanie. Sławek wprowadzi nas w kontrakt testy, bazując na własnym doświadczeniu.

Sławomir Radzymiński - nasz kolega z KraQA, który mówi o sobie "Tester z wyboru. Szczęściarz z przypadku... lub na odwrót". Zwolennik automatyzacji testów i wplatania ich w procesy Continuous Integration. Zainteresowany nowoczesnymi technikami wytwarzania oprogramowania. Obecnie przekazuje swoją wiedzę testerską również na Akademii Vistula na kierunku Software Testing.

Więcej szczegółów.

To powinno Cię zainteresować