PtaQ #33

PtaQ #33
Zapraszamy na pierwsze powakacyjne spotkanie PtaQ. Tym razem zagoszczą tematy związane z automatyzacją i wydajnością.
 

Kiedy: 8 września (czwartek), godz. 19.00

Gdzie: Poznań, ul. Grobla 7 

Tematy prezentacji:

Dariusz Szudrzyński: Automatyzacja procesu testowania hurtowni danych

Czym jest hurtownia danych i po co się ją tworzy? Jakich narzędzi i technik użyć, aby testować efektywnie hurtownie danych? Wykład wprowadzający do zagadnień związanych z testowaniem hurtowni danych, podczas którego zostaną zaprezentowane przykłady użycia testów automatycznych.

 

Dariusz Szudrzyński - absolwent wydziału matematyki i informatyki uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Doświadczony QA doceniający wartość testów automatycznych jak i manualnych. Obecnie Test Lead w projekcie związanym z modelowaniem danych docelowo przeniesionym na platformę Big Data.

 

Adrian Bala: JMeter 3.0 w praktyce

Apache JMeter 3.0 to otwarte oprogramowanie, napisane w Javie 7 i dedykowane do wykonywania testów obciążeniowych, wydajnościowych oraz funkcjonalnych. Dzięki przemyślanej architekturze i prostocie użycia, doskonale wpisuje się w standardowy zestaw narzędzi testera, które warto znać i umieć efektywnie zastosować. Podczas prezentacji, główny nacisk położony zostanie na praktyczne przykłady jego użycia w testowaniu RESTful API, regresji czy baz danych.

 

Adrian Bala - absolwent informatyki na PJWSTK i UWr. Od ponad 7 lat pracujący w sektorze IT.Posiadacz certyfikatów ISTQB – Foundation & Advanced. Uczestnik kilku konferencji poświęconych testowaniu i bezpieczeństwu aplikacji web. Gościnnie występował w roli prelegenta, m.in. w Instytucie Informatyki UWr oraz na TestWarez 2015. Zwolennik otwartego oprogramowania, użyteczności i jakości.

 

Uwaga! Liczba miejsc jest ograniczona (do 80), dlatego organizatorzy wyjątkowo zapraszają do rejestracji >>

 

 

To powinno Cię zainteresować