Agenda Agile & Automation Days

Agenda Agile & Automation Days
Na niespełna 3 miesiące przed konferencją znamy już harmonogram II edycji Agile & Automation Days, konferencji której przyświeca hasło „praktycznie, technicznie i zwinnie”. Tym razem automatycy testów, scrum masterzy i liderzy testów z całej Polski spotkają się 21 listopada w Warszawie.

Dla chętnych (za dodatkową opłatą) 22 listopada odbędą się całodniowe warsztaty z gościem specjalnym wydarzenia – Richardem Bradshawem.

Co w programie tegorocznych A&A Days?

A jak Automatyzacja.

W tegorocznej agendzie Agile & Automation Days dominują tematy technicznie i praktyczne.

Jeśli chcesz dowiedzieć się m.in. jak efektywnie implementować piramidę testów, stworzyć własne laboratorium urządzeń mobilnych, zrównoleglić testy automatyczne dla platformy iOS, wdrożyć automatyzację do projektów lub brakuje ci świeżego spojrzenia na pokrycie testowe kodu, to na pewno się nie zawiedziesz.

Ponieważ w tym roku konferencji przyświeca dodatkowy temat „mobile testing” to w agendzie znajdzie się też dużo o testowaniu właśnie aplikacji mobilnych.

A jak Agile

Nie zabraknie też  tematyki bardziej „miękkiej” chociaż wciąż przedstawionej bardzo praktycznie. Wśród prelegentów znajdziemy osoby z doświadczeniem w rolach Agile Coach czy Scrum Master.

Tematy związane z automatyzacją będą również podlane „sosem zwinności”. Każdy z nich ma nam pokazać jak tworzyć wysokiej jakości produkt, w możliwie najkrótszym czasie i możliwie najbliższy potrzebom klienta.

 

Prezentacje keynote

Richard Bradshaw, czyli „Friendly Tester”, w swoich własnych słowach: doświadczony tester, konsultant i przyjacielski facet. Dzieli się swoją pasją do testowania poprzez doradztwo, szkolenia i prelekcje na różne tematy związane z testowaniem. Fan automatyzacji wspierającej testowanie. Richard jest aktywnym członkiem społeczności testerskiej i szefem Ministry of Testing. Pisze bloga thefriendlytester.co.uk. Twórca własnego kanału YouTube Whiteboard Testing.

Podczas Agile&Automation Days Richard wygłosi prezentację keynote „Mobile –the clue is in the name”, która otworzy konferencję i wpisuje się w jej temat przewodni czyli „automatyzacja i zwinność w testowaniu rozwiązań mobilnych”.

Maaret Pyhäjärvi, niezwykle wszechstronna i doświadczona ekspertka z Finlandii, do Polski przyjedzie po raz pierwszy. Maaret swoje ciekawe przemyślenia publikuje regularnie na swoim blogu: http://visible-quality.blogspot.fi.  Łączy świat automatyzacji z testowaniem eksploracyjnym, którego również naucza. Jest też autorką „Mob Programming Guidebook”.

Maaret to doświadczona prelegentka, występująca na największych konferencjach testerskich na całym świecie. Specjalnie z myślą o uczetnikach A&A Days przygotowuje premierowy wykład „Perfecting the craft of test automation”, podczas którego pokaże jak zmaksymalizować wartość wysiłków związanych z automatyzacją testów i wyciągnąć w tym jak najwięcej ze współpracy na linii tester-tester automatyczny-developer.

 

Mini warsztaty

W ramach wejściówki na konferencje Agile & Automation Days, jej uczestnicy będą mieć możliwość uczestnictwa w wybranych mini warsztatach.

W tym roku są to:

  1. „High quality on iOS with one command”, prowadzone przez: Ewę Bielską i Kamila Pyć,
  2. „Wdrażanie automatyzacji do projektów” prowadzone przez Roberta Nygę i Kasjana Kotynię,
  3.  „Jak rozpocząć automatyzację testów web serwisów w koncepcji piramidy testów” prowadzone przez Maksymiliana Bahra i Adriana Muchę,
  4. „Laboratorium urządzeń mobilnych”, które poprowadzi Piotr Wicherski i Przemysław Libudzic.

 

Panele dyskusyjne

Agile & Automation Days to także możliwość dyskusji i wymiany doświadczeń poprzez udział w tematycznych panelach dyskusyjnych. Są one też możliwością zadania dodatkowych pytań prelegentom, w tym także znakomitych gościom z zagranicy.

 

Automated TestingCup

Po raz drugi będzie okazja sprawdzić się w mini zawodach Automated TestingCup skierowanych do testerów zajmujących się automatyzacją testów. Organizatorzy w tym roku postawili sobie za cel odwzorowanie środowiska pracy testera automatycznego pracującego w zespole zwinnym.

Udział w zawodach jest możliwy w ramach wejściówki na konferencję, na którą już teraz możecie się zapisać.

W ubiegłym roku wejściówki skończyły się na długo przed konferencją, dlatego nie warto zwlekać z rejestracją: http://rejestracja.aadays.pl/zaloguj.

Pełny harmonogram A&A Days znajdziecie na stronie wydarzenia: http://aadays.pl/events/.

Warto podkreślić, że wszystkie wykłady są premierowe i nie można ich usłyszeć na innych polskich konferencjach testerskich.

Za program konferencji odpowiadał w tym roku Daniel Dec, który wspólnie ze wspierającą go Komisją Programową wybrał dla Was najciekawsze prelekcje i warsztaty.

 

Polecamy i zapraszamy!

 

 

To powinno Cię zainteresować