PtaQ #34

PtaQ #34
Zapraszamy na nasze 34. spotkanie PTaQ. Tym razem Grzegorz Mrugalski oraz Łukasz Rybak z firmy Mentor Graphics wprowadzą nas w świat testowania układów elektronicznych.

 

Kiedy: 6 października 2016 (czwartek), godz. 18.00

Gdzie: Poznań, ul. Baraniaka 88 B, Malta Office Park, budynek C, siedziba Mentor Graphics

Tematy prezentacji:

1. Podstawy testowania układów mikroelektronicznych 

Termin "testowanie" na co dzień wykorzystywany jest przez nas - testerów - do określenia czynności związanych z testowaniem oprogramowania. W tej prezentacji autorzy chcieliby przedstawić Wam troszkę inne spojrzenie na to słowo. Czy zastanawialiście się kiedykolwiek w jaki sposób testowany jest sprzęt, którym posługujecie się praktycznie codziennie (np. komputer, czy smartfon)? Macie świadomość ile podczas całego etapu produkcji spędza się czasu (i budżetu) na poprawne przetestowanie układu? Grzegorz Mrugalski (DFT Software Development Manager) w jasny sposób przedstawi Wam specyfikę tego, na jakiej zasadzie (i za pomocą jakiego oprogramowania) najwięksi producenci mikroelektroniki testują swoje układy w taki sposób, aby już na etapie produkcyjnym wychwycić każdą źle funkcjonującą sztukę. 

2. Jak testować oprogramowanie do testowania?

Specyfika oprogramowania tworzonego do testowania sprzętu zgoła różni się od klasycznych aplikacji desktopowych, czy tych dostępnych na smartfonach. To warunkuje sposób, w jaki trzeba podejść do jego gruntownego przetestowania. Łukasz Rybak (QA/Test Engineer/Project Lead) przedstawi Wam najważniejsze problemy z jakimi QA w Mentor Graphics muszą zmierzyć się w codziennej pracy - począwszy od złożoności kodu, silnego powiązania ze sprzętem, przygotowania danych testowych, a na wielopoziomowej automatyzacji kończąc (dziesiątki tysięcy testów regresyjnych liczonych i analizowanych codziennie).

 

Uwaga! Liczba miejsc jest ograniczona (do 50), dlatego organizatorzy wyjątkowo zapraszają do rejestracji >>

 

 

 

To powinno Cię zainteresować