PtaQ #38

PtaQ #38
Zapraszamy Was na 38. spotkanie PtaQ podczas którego poruszone zostaną dwa tematy. Pierwszy dotyczyć będzie jakości procesu testowego w środowisku zdominowanym przez outsourcing testów, drugi przybliży nas do wymagań w testach wydajnościowych.

Kiedy: 17-sty stycznia (wtorek), godz. 18.00

Gdzie: ul. Baraniaka 88D, Budynek E (Biurowiec Malta Office Park)

Współorganizator spotkania: Roche Polska Sp. z o.o.

Tematy prezentacji:

Jakość procesu testowego w środowisku zdominowanych przez outsourcing testów

Jako pierwszy wstąpi Alan Rudzki, starszy specjalista, posiadający 6-letnie doświadczenie w testowaniu w jednej z największych na świecie firm farmaceutycznych. Od 3 lat zajmuje się koordynacją testów funkcjonalnych, głównie w systemach walidowanych. Test manager w dwóch systemach walidowanych, lider grupy ludzi zajmujących się automatyzacją testów i bezpieczeństwem. Alan jest pomysłodawcą aplikacji do przeprowadzania inspekcji, dla której pełnił rolę kierownik projektu.  

W swojej prezentacji opowie o dbaniu o jakość procesu testowego w środowisku zdominowanym przez outsorsing testów. Środowisku, które charakteryzuje się silnym uregulowaniem prawnym procesu wytwórczego. W wystąpieniu poruszy temat inspekcji testowych, które stały się odpowiedzią na potrzebę weryfikacji, czym są i jak ewoluowały od 2014 roku. Pojawi się również zagadnienie raportów podsumowujących, jego najciekawszych elementów i wpływu na testy.

Czy na raporcie, inspekcja zostaje zakończona. A co z akcjami naprawczymi? Na te pytania i inne pytania znajdziecie odpowiedź w prezentacji Alana Rudzkiego.

 

Wymagania w testach wydajnościowych

W drugiej części spotkania zaprezentuje się Piotr Pawluk, starszy specjalista, zajmujący się testami wydajnościowymi również w jednej z największych na świecie. Koordynuje działanie polskiej części zespołu GPAT – Global Performance and Automation Testing. Przez ostatnie 10 lat świadczył usługę testowania wydajności w około 100 projektach dotyczących wszystkich obszarów firmy: od walidowanych aplikacji nadzorujących bezpieczeństwo, przez systemy HR do projektów Agile prowadzonych na potrzeby działów marketingu.

Podzieli się wiedzą i doświadczeniem w zakresie wymagań w testowaniu wydajności. Co zrobić kiedy projekt nie posiada wymagań dotyczących wydajności? W jaki sposób kompletować wymagania? To wszystko na przykładach z własnych projektów.

Więcej >>

Przypominamy, że spotkania PtaQ są darmowe i otwarte dla wszystkich oraz nie wymagają rejestracji.