PtaQ #41

PtaQ #41
Zapraszamy na kolejne spotkanie PTaQ. Tym razem będziemy mieli okazję posłuchać o rekrutacyjnych przygodach, zarządzaniu infrastukturą oraz walkach o bezpieczną aplikację.
 

Kiedy: 25 kwietnia (wtorek), godz. 18.00

Gdzie: Poznań, ul. Baraniaka 6 (Fandom)

Rejestracja: http://www.uczestnicy.pl/event/ptaq-xli

Tematy prezentacji:

Piotr PMG Gackowiski: Co cię spotka zanim zaczniesz. Rekrutacja okiem testera.

Na podstawie własnych doświadczeń opowiem jak wygląda typowa rekrutacja do małej i dużej firmy informatycznej z punktu widzenia kandydata. Pokażę między innymi o tym ile jest etapów rekrutacji i jak długo może trwać cały proces. Ile firm odpowiada na wysłane CV? Ile firm szuka testerów tylko na umowę B2B? Po co należy podawać numer telefonu w CV? Jak wygląda, moim zdaniem, idealny kandydat poszukiwany na poznańskim rynku pracy? Jak może wyglądać ogłoszenie o pracę, które zniechęca testerów do zgłaszania się? Po co powinno sie chodzić na rozmowy rekrutacyjne, nawet jeżeli nie szukacie aktywnie pracy?

Piotr PMG Gackowiski – W testowaniu od ośmiu lat. Uczestniczył w przynajmniej dwudziestu projektach. Testował produkty Adobe, Nokii, Wikii. Pracował w sześciu krajach na trzech kontynentach. Obecnie jest QA Managerem w Apptension. Prywatnie jest administratorem pl.wikipedia.

 

Szymon Czerwiński: Łatwe zarządzanie infrastrukturą testową z pomocą CHEF i Chocolatey

Szymon opowie o swoim sposobie na zapewnienie łatwości i spójności konfiguracji maszyn wirtualnych.

Szymon Czerwiński – tester z wieloletnim stażem w testowaniu aplikacji webowych i desktopowych, obecnie wspiera zespoły Fandom w procesie testowania

 

Ludwik Kaźmierczak: Selenium i testowanie bezpieczeństwa z użyciem ZAP

W  trakcie prezentacji powiemy sobie jak użyć zautomatyzowanych przypadków testowych i narzędzia ZAP do celów testowania bezpieczeństwa.

Ludwik Kaźmierczak – tester, gitarzysta, fan piłki nożnej i gwiezdnych wojen. Obecnie zajmuję się automatyzacją w Fandom.

 

 

Przypominamy, że spotkania PTaQ są darmowe. Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc spotkanie wymaga jednak wcześniejszej rejestracji.

Do zobaczenia!

 

 

To powinno Cię zainteresować