PtaQ #59

PtaQ #59
Zapraszamy Was na pierwsze w tym roku, a w sumie już 59. spotkanie grupy PTaQ. Tematem przewodnim spotkania będzie open source.
Usłyszycie o najnowszych wersjach dwóch narzędzi stworzonych w Cognifide – AET 3.0 i Bobcat 2.0, a na dokładkę dostaniecie kilka argumentów, dlaczego warto opensource’ować narzędzia testerskie. Organizatorzy przygotowali też dla Was niespodziankę!!!!
 
Kiedy: 26 lutego 2019 (wtorek)
Gdzie: Poznań, Murawa 12-18, biuro firmy Cognifide

Tematy prezentacji:

Zbyszek Moćkun: Open source – dlaczego by nie?

Wszyscy wiemy dlaczego warto open soruce’ować nasze projekty – by zdobyć sławę, zostać uznani za najlepszych ekspertów na świecie, a może po prostu, aby nie tylko być częścią społeczności testerskiej, ale też ją budować. Pewnie znajdziecie jeszcze wiele podobnych argumentów. Zbyszek natomiast w swojej prezentacji spojrzy na tę decyzje trochę inaczej, mniej egoistycznie, a bardziej biznesowo. W krótkiej prezentacji usłyszycie jakie problemy napotkaliśmy w Cognifide jak również co zyskalismy podejmując decyzje o otworzeniu naszych narzędzi na świat.

 

Radek Lawgmin, Maciej Laskowski: AET 3.0

AET to narzędzie open-source, które wspiera szybkie dostarczanie stron webowych poprzez zautomatyzowanie ich testowania.

Poza porównaniem wizualnym pozwala także kontrolować aktualny stan danej strony pod kątem accessibility, w3c, kodów odpowiedzi HTTP oraz błędów JS w podejściu CI/CD.

Narzędzie powstało i jest rozwijane w Cognifide od 2011 roku.

W trakcie prezentacji zaprezentujemy AET w działaniu w najnowszej wersji oraz pokażemy jak przy jego pomocy rozwiązujemy problemy, które napotykamy w codziennej pracy QA

 

Michał Krzyżanowski: Bobcat – historia prawdziwa, czyli od go live do wersji 2.0

Posiadanie własnego frameworku testowego wydaje się być czymś naturalnym dla poważnej, szanującej się firmy. Dodatkowe punkty łapiemy, kiedy owe narzędzie udostępnimy publicznie jako open-source.

Często jednak nie zwracamy uwagi na konsekwencje takiej inwestycji, a w danej chwili nie mamy wizji kilkuletniej roadmapy naszego nowego produktu.

Chcę opowiedzieć Wam, czego dowiedziałem się na temat projektowania API służącego szerszemu gronu, wspierania community, zarządzania dokumentacją, konsekwencji decyzji, które w trakcie podejmowania wydawały się najlepszym pomysłem na jaki wpadliśmy i innych ciekawostek, na jakie natknąłem się opiekując się naszym firmowym open-source’owym frameworkiem, Bobcatem.

 
 
testerzy.pl są partnerem spotkań PTaQ. Polecamy i zapraszamy!
 
 

To powinno Cię zainteresować