Quality 3D Meetup SJSI - Edycja Śląska!

Quality 3D Meetup SJSI - Edycja Śląska!
Już w najbliższy piątek wraz z SJSI zapraszamy serdecznie na śląską edycję Quality 3D. A na spotkaniu Kamila i Wojtek Gawrońscy oraz spora przestrzeń na poznanie się przy piwie i dobrym jedzeniu!

Wraz SJSI z  zapraszamy serdecznie do Katowic. A na spotkaniu dwóch uznanych mówców oraz spora przestrzeń na poznanie się przy piwie i dobrym jedzeniu!

Kiedy: 12 kwietnia 2019 r. (piątek)

Gdzie: Katowice, Plac Sejmu Śląskiego 2 (Strefa Centralna)

Rejestracja: wstęp wolny, dołącz do Wydarzenia na Facebooku >>

Tematy prezentacji:

Skrótowiec BDD (czyli Behavior Driven Development) prawie wszyscy znają, spora część wykorzystuje, a reszta głosi dobre słowo w community: że w komunikacji pomoże, że testy automatyczne usprawni, że pogodzi zwaśnione strony zespołu technicznego i biznesu. Wszyscy mają, mam i ja! Aż wstyd nie mieć w projekcie testów zapisanych w formacie Given, When, Then. Przecież mówili, że BDD to lek na całe zło. Tylko czy na pewno? Dla niektórych będzie kontrowersyjnie, ale zamierzam dość krytycznym okiem spojrzeć na nasze ukochane BDD.

W trakcie prezentacji dowiecie się:

  • czym BDD nie jest i czym jest,
  • kiedy BDD nie ma sensu, a kiedy przynosi korzyści,
  • poznacie kilka przykładów z życia wziętych za i przeciwko BDD.

Kilka słów o Kamili

Z wykształcenia Kamila jest inżynierem biomedycznym, elektronikiem i manager projektów, typowy full-stack employee. Uważa, że każdy jest w stanie nauczyć się wszystkiego, wystarczy tylko chcieć. W trakcie swojej przygody ze światem IT miała okazję pracować jako tester, analityk biznesowy, UX designer i project manager. Swoje doświadczenie zdobywała w projektach badawczych i rozwojowych z obszaru branży budowlanej, motoryzacyjnej, medycznej i smart city. Jej umiejętności potwierdzają certyfikaty ISTQB, PSM I, PSPO I, IREB.

Od wielu lat dzieli się swoją wiedza w ramach wydarzeń branżowych. Lubi kwestionować status quo i prowadzić szermierkę słowną na argumenty poparte twardymi danymi, za co zespoły, z którymi pracuje albo jej lubią albo nienawidzą. Mocno skupia się na poszukiwaniu strat w IT, co możecie śledzić na LeanQA.pl.

Jak przystało na dziewczynę z politechniki lubi piwo w towarzystwie ścisłych umysłów.

Jeśli działasz w branży IT dłużej niż rok, na pewno zauważasz zmieniające się trendy. Pojawiają się nowe pomysły, nowe idee, stare koncepcje ewoluują. Jedną z takich rzeczy, która ostatnimi czasy “namieszała” jest DevOps.

Można spierać się co do definicji tego pojęcia, jednak jego cel jest jasny: chcemy szybciej i efektywniej dostarczać oprogramowanie lepszej jakości. To wymaga nowego podejścia do całego procesu wytwarzania oprogramowania, także do testowania.

Włączając więcej obszarów, które podlegają kontroli zwiększamy obszar, w którym możemy mieć bezpośredni wpływ na jakość oprogramowania. W związku z tym wymaga się od Nas operowania nowymi umiejętnościami, ale nie powinniśmy zapominać o najważniejszym - że rolą testera nie jest wyłącznie sprawdzanie, ale edukowanie o tym czym jest i jak dbać o jakość.

Podczas prezentacji chcę zaopatrzyć Was w narzędzia, które przydadzą się Wam na każdym etapie wytwarzania oprogramowania, ale także pomogą wszystkim członkom zespołu dbać o jakość. Oprócz samej praktyki, dostaniecie również pełen kontekst w jakim te narzędzia warto zastosować. To jednak Waszą rolą będzie przekazanie tej wiedzy dalej w zespołach.

Kilka słów o Wojtku

Jedno słowo o mnie? Generalista.

Na co dzień jestem CEO firmy Pattern Match

(https://pattern-match.com/).

Jestem doświadczonym programistą, architektem systemów IT i administratorem. Specjalista od chmury publicznej (ze słabością do Amazon Web Services), podejścia Serverless oraz kultury DevOps.

Chętnie dzielę się wiedzą oraz nakłaniam innych do tego. Współorganizuję spotkania miłośników programowania funkcyjnego, znanego pod nazwą Functional Miners oraz jestem trenerem w inicjatywach Lean QA oraz NatywnaChmura.pl to ostatnie skupia się ewangelizacji podejścia Cloud Native.

Posiadam idealny work-life balance, bo czerpię z mojej pracy nieustanną radość w życiu codziennym. W wolnym czasie przeobrażam się w mola książkowego. Złośliwi twierdzą, że przeczytałbym z radością nawet słownik.

Do zobaczenia!

To powinno Cię zainteresować