Quality Meetup #4

Quality Meetup #4
W imieniu organizatorów zapraszamy Was na czwartą odsłonę Quality Meetup, która odbędzie się 11 lutego.
 
Quality Meetup jest jednym z najpopularniejszych spotkań poświęconych jakości oprogramowania.
Skąd to wiemy? Świadczy o tym nie tylko frekwencja, ale również miejsce na podium w rankingu najlepszych wydarzeń testerskich 2014 roku. Jest nam ogromnie miło. Cieszymy się, że jesteś z nami.
Tę edycję wzbogacimy o nowy element – panel dyskusyjny. Jak zwykle, czekamy na wszystkich, którzy tak jak my ekscytują się jakością. Zapraszamy do współtworzenia z nami tego wydarzenia. Można się do nas zgłosić z propozycją swojego wystąpienia na kolejnych spotkaniach (kontakt@qualityexcites.pl). 
 
Co na Quality Meetup #4?
1. Prelekcja „Testy wydajnościowe w systemie rozproszonym.” – prowadzą Łukasz Pińkowski i Maciej Franek (Performance Engineers, Future Processing).
 
Maciek i Łukasz opowiedzą o projekcie, w którym od samego początku kładziono duży nacisk na testy wydajnościowe. Omówią wymagania niefunkcjonalne, zdefiniowane na początku projektu oraz sposób generowania i utrzymywania danych testowych. Następnie pokażą, w jaki sposób zbierają metryki w badanym systemie. Zobaczymy też przykłady problemów związanych z JMeterem, które Maciek i Łukasz musieli pokonać. Na koniec pokażą swój sposób na automatyzację raportów.
 
2. Panel dyskusyjny pod tytułem „Kompetencje i rozwój umiejętności QA.” – dyskusję moderuje Daniel Dec (Software Quality Engineer & Technical Consultant, Future Processing).
 
Jakie kompetencje powinien mieć dobry tester? Czy tester i QA to ta sama rola? W jaki sposób rozwój wybranych umiejętności determinuje ścieżkę kariery QA? Jak się rozwijać w tej roli i jak szlifować poszczególne grupy umiejętności?
Podział grup umiejętności QA będzie przyczynkiem do dyskusji na temat tego, jakim testerem można być i jak się nim stać. Jako moderator panelu dyskusyjnego, Daniel postara się zachęcić słuchaczy do zajęcia stanowiska w omawianym temacie.
 
Sylwetki prelegentów znajdziesz na stronie: http://qualityexcites.pl/quality-meetup/nadchodzace-spotkania/
 
Gdzie i kiedy?
11 lutego 2015, 18:00
Progress Bar
ul. Bojkowska 37A,
Gliwice 44-100
 
Zgłaszajcie się również do nas jako prelegenci, cały czas na Was liczymy!
Zapraszamy!
 

To powinno Cię zainteresować