SPARKcamp #5

SPARKcamp #5
26 maja, w Koszalinie, już po raz piąty spotkają się pasjonaci, specjaliści i przedsiębiorcy połączeni wspólnym mianownikiem - IT. Pojawi się temat związany z technologią Ruby, także webdeweloperzy znajdą coś dla siebie.
 

Kiedy: 26.05.2015, godz. 18.00

Gdzie: Koszalin, ul. Grunwaldzka 1A, Minibrowar Kowal

Tematy prezentacji:

Jakub Naliwajek: Defining DSL using Ruby.

Jakub od roku pracuje jako programista i czołowy sceptyk w gdańskiej siedzibie Netguru . Preferuje proste rozwiązania bez zbędnych fajerwerków - zarówno w programowaniu, jak i w grach planszowych. Lubi trzymać oczy szeroko otwarte, szczególnie na rozwiązania spoza świata Ruby'ego.

 

Krzysztof Kuczkowski: Trendy w web designie, czyli jak będzie zmieniał się wygląd Internetu w najbliższych latach.

Od 9 lat zajmuje się tworzeniem stron internetowych. Twórca marki Kreatik. Inżynier z kreatywnym zacięciem. W firmie odpowiada za prowadzenie projektów oraz rozwój. Na co dzień stara się być na bieżąco w trendach oraz technologiach internetowych i chętnie wdraża te rozwiązania w realizowanych projektach. W wolnym czasie trenuje crossfit i startuje w biegach ekstremalnych.

 

Wojciech Czarnowski: C-3PO zgłoś się! Rzecz o interakcji człowiek-komputer, z angielska Human-Cyborg Relations.

Wojtek jest koszalińskim programistą od ponad 20 lat. W pierwszej połowie lat dziewięćdziesiątych napisał Korridę, edytor tekstu ze słownikiem do korekty i dzielenia wyrazów. Napisał program dla szafy grającej. Pracował przy programie do kosztorysowania Rodos jako menedżer produktu. Kilka lat temu przeszedł na Jasną Stronę Mocy, rozwija firmę Jatar i pisze programy na komputery z jabłuszkiem, czasem też aplikacje na iTelefony. Stworzył przyjazny środowisku meneżer plików projektów - Beanflows. Wojtek właśnie wrócił z kontraktu w Londynie, ale chyba nie na długo, bo coś go ciągnie do Kalifornii...

 

Mateusz Roszczak: Antywzorce w zarządzaniu projektem IT.

Ile projektów IT kończy się niepowodzeniem zawsze z tych samych przyczyn? Ile z nich żyje własnym życiem wbrew założonym wymaganiom i budżetem klienta? Co jest przyczyną niezgody managera z programistą? Zidentyfikujmy powtarzające się antywzorce! Nie popełniajmy błędów, które ktoś kiedyś już popełnił! Nazwijmy problemy po imieniu i rozwiążmy je jak na profesjonalistów przystało!

 

Maciej Mroziński: Poskromić bestię, czyli optymalizacja Magento dla platformy Kinguin.

Blisko 5 lat programista PHP w Poznaniu. Na początku tworzył i wdrażał system do elektronicznego obiegu dokumentów V-Desk w firmie PrimeSoft Polska. Od półtora roku pracuje w Kinguin Poland na stanowisku Senior Developera. Członek zespołu optymalizacyjnego, odpowiedzialny za tuning zapytań bazodanowych oraz kodu aplikacji. W pracy lubi wiedzieć gdzie marnotrawiony jest każdy ułamek sekundy pracy serwerów oraz jak można ten problem rozwiązać. Popołudniami opiekun dwóch niesfornych, rocznych kocurków.

 

 

Idea SPARKcamp zyskuje coraz większą popularność, co dało się zauważyć podczas ostatniego spotkania w marcu. Liczba gości to blisko 160 osób.

 

Wejście, tradycyjnie już, jest bezpłatne. Jednak każdy kto skorzysta z rejestracji na stronie http://www.sparkcamp.pl może liczyć na poczęstunek w postaci napoju ufundowanego przez sponsorów.

 

Zapraszamy!

 

 

#sparkcamp

 

To powinno Cię zainteresować