Studia podyplomowe „Testowanie oprogramowania” na Uniwersytecie Jagiellońskim

Studia podyplomowe „Testowanie oprogramowania” na Uniwersytecie Jagiellońskim
Rusza pierwsza edycja studiów podyplomowych "Testowanie oprogramowania" na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Wszystko to we współpracy z ludźmi, którzy podobny kierunek stworzyli dla Vistuli i pod auspicjami testerzy.pl.
 

Studia podyplomowe "Testowanie oprogramowania" powstały w efekcie ścisłej współpracy Instytutu Informatyki i Matematyki Komputerowej UJ z grupą doświadczonych praktyków zajmujących się zarządzaniem jakością w projektach software'owych oraz rekrutacją i edukacją testerów oprogramowania, analityków i menedżerów testów. Studia skierowane są do:

  • testerów, inżynierów jakości i innych osób odpowiedzialnych za zapewnianie i kontrolę jakości w projektach software'owych, pozostałych pracowników firm informatycznych
  • wszystkich rozważających wybór nowej ścieżki kariery związanej z profesjonalnym zapewnianiem jakości oprogramowania.

 

Studia skierowane są zarówno do osób posiadających wykształcenie ścisłe/techniczne, jak i osób o innym profilu wykształcenia. Poziom zaawansowania prezentowanych zagadnień będzie dostosowany do poziomu zaawansowania słuchaczy.

Słuchacze poznają techniki i narzędzia stosowane w testach manualnych i automatycznych, ich wykorzystanie do testowania aplikacji desktopowych, webowych i mobilnych, nauczą się jak dokumentować efekty swojej pracy oraz jak zarządzać procesem testowym. Zajęcia prowadzone są przez doświadczonych specjalistów i w przeważającej części opierają się na ćwiczeniach praktycznych.

Kadrę dydaktyczną stanowią w większości praktycy z firm z branży IT z wieloletnim doświadczeniem zawodowym w obszarze testowania i zapewniania jakości oprogramowania. Ćwiczenia i laboratoria mają formę zajęć praktycznych w pracowniach komputerowych.


Czas trwania i koszt studiów

Studia podyplomowe "Testowanie oprogramowania" trwają dwa semestry i są płatne, a limit przyjęć wynosi 30 osób. Koszt całych studiów (2 semestry) wynosi 6000 PLN.

Kwalifikacja kandydatów odbywa się na podstawie zgłoszeń (decyduje kolejność zgłoszeń).

UWAGA! Zostały ostatnie miejsca.
 

 

Więcej informacji na stronach UJ >>

 

 
 

To powinno Cię zainteresować