TestingCup 2016 coraz bliżej. Organizatorzy odsłaniają kolejne karty.

TestingCup 2016 coraz bliżej. Organizatorzy odsłaniają kolejne karty.
Poznaliśmy m.in. sylwetki prelegentów części konferencyjnej Mistrzostw. Zapowiada się solidna dawka wiedzy w najlepszym wydaniu. Będzie coś zarówno dla pasjonatów testowania, jak i dla miłośników testowania gier.
 

Obok Przemka Wójcika z CD Projekt Red, który opowie jak pracuje dział QA w poszczególnych fazach produkcji gry na przykładzie projektu „Wiedźmin 3: Dziki Gon”, będziemy mieć okazję posłuchać dwóch wybitnych specjalistów testowania eksploracyjnego. 

O pierwszym z nich już pisaliśmy - to Zeger Van Hese, który wystąpi z prezentacją Testing in the Age of Distraction: the importance of (de)focus in testing

Dziś organizatorzy ujawnili drugie nazwisko - jest nim Shmuel Gershon - szef rady programowej tegorocznej konferencji EuroSTAR, twórca narzędzia open-source do testowania eksploracyjnego Rapid Reporter, mówca największych międzynarodowych konferencji, autor bloga http://testing.gershon.info/, człowiek z wielką wiedzą, obdarzony charyzmą i poczuciem humoru. Shmuel przygotowuje premierową prezentację specjalnie dla uczestników TestingCup, pt. Notes and Scores in Software Testing. Prezentacja ta jest bezpośrednim nawiązaniem do tematu przewodniego konferencji, jakim jest rzemiosło testowania. 

Tych dwóch mówców jest w awangardzie nowoczesnego testowania oprogramowania. Są to młodzi i dynamiczni przedstawiciele współczesnej szkoły testerskiej, dalekiej od certyfikacji, za to bliskiej testowaniu zależnemu od kontekstu z silnym umocowaniem technicznym.  

Podczas TestingCup nie zabraknie też najlepszych rodzimych specjalistów. Będzie Adam Roman z prezentacją o przewrotnym tytule „TDT - jedynie słuszne podejście do testów”. O filozofii lean opowie Bartek Bugajny. Michał Stryjak, mając za sobą wystąpienie na konferencji EuroSTAR (jako jeden z pierwszych w historii Polaków) wprowadzi nas w tematykę Context-Driven Testing. Ekspert z zakresu testowania bezpieczeństwa, Michał Sajdak (sekurak.pl) wystąpi z praktyczną prezentacją z pokazami błędów bezpieczeństwa na żywo.

Przedstawicielami tematyki testowania gier, która jest jednym z motywów TestingCup 2016 będzie między innymi Sergiusz Ślosarczyk - doświadczony tester gier i QA Manager. Opowie jak wygląda praca testera gier od podszewki. Rainar Utt z InnoGames (twórcy m.in. znanej gry na przeglądarki "Plemiona") opowie jak poprzez pracę testerów zapewnia się wspaniałe doznania dla setek milionów graczy na całym świecie.

Organizatorzy TestingCup mają chyba chrapkę na czwarty z rzędu tytuł najlepszego wydarzenia testerskiego w Polsce. W naszej opinii tworzy się najciekawsza agenda konferencji testerskich od lat, a to podobno wciąż nie wszystko. Organizatorzy mają w zanadrzu jeszcze kilka nieodkrytych kart.

Przypominamy, że tegoroczna edycja Mistrzostw odbędzie się 23-24 maja w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach i ma być największą do tej pory.

Trwają zapisy na zawody i konferencję: http://testingcup.pl/bilety/. Szczególnie zawodnicy powinni pamiętać, że w tym roku obowiązuje kolejność zgłoszeń - kto pierwszy ten lepszy. Warto zarejestrować się już teraz.

Więcej informacji o mówcach i prezentacja znajdziecie na testingcup.pl

 

Zapraszamy!

 

To powinno Cię zainteresować