AutoMagicTest - zaproszenie do testów dla firm [aktualizacja]

AutoMagicTest - zaproszenie do testów dla firm [aktualizacja]
Powoli przygotowujemy się do publikacji naszego startupowego, pierwszego, w pełni komercyjnego narzędzia do testowania – AutoMagicTest. Właśnie zakończył się nabór firm i instytucji zainteresowanych testami beta naszego rozwiązania. Przedstawiamy również aktualizacje informacji oraz ekranów z jednej z ostatnich wersji naszego oprogramowania.

Celem testów beta jest potwierdzenie, że narzędzie jest przydatne i użyteczne dla potencjalnych klientów. Jak wiecie prace nad AutoMagicTest rozpoczęły się w drugiej połowie 2015 roku w odpowiedzi na rosnącą potrzebę szybkiej, skutecznej oraz taniej weryfikacji jakości oprogramowania, łączącej elementy testowania manualnego i automatycznego. Chcem wspierać nie tylko zespoły testerskie, ale także osoby, które samodzielnie realizują różnego typu projekty IT. Co udało nam się zrealizować?

 1. Udało nam się stworzyć aplikację desktopową do testowania aplikacji webowych.
 2. Aplikacja ma jeden przycisk uruchamiający automatyczną weryfikację.
 3. Narzędzie nie wymaga konfigurowania, a jednie podania adresu strony (konfigurowanie jest opcją dla „zaawansowanych”).
 4. Aplikacja ma możliwość przerwania uruchomionej analizy w dowolnym momencie. Analiza dla dużych serwisów może być długotrwała, niemniej jednak jej przerwanie generuje częściowe podsumowanie.
 5. Narzędzie generuje strukturę drzewiastą strony i korzysta ze znaczników META do oznaczania stron.
 6. W narzędziu następuje automatyczna weryfikacja linków i sprawdzenie ich poprawności (kody 200, 404, 500, itd.).
 7. Aplikacja pozwala testerowi na subiektywną ocenę, czy dana strona "działa" czy nie wraz z możliwością komentowania jakości.
 8. Narzędzie automatycznie przechodzi przez formularze, podając do pól wartościowe (jeśli możliwe) lub też losowe dane (testowanie w oparciu o losowe dane).
 9. W przypadku, gdy przejście przez formularz nie jest możliwe, aplikacja prosi użytkownika o pomoc w jego przejściu.
 10. Aplikacja generuje automatycznie ogólny raport bazujący na analizie, dobry dla managerów. Daje również możliwość dokładnego przejrzenia wyników analizy.

 

Szczególnie jednak dumni jesteśmy z funkcji porównywania wersji. Dzięki możliwości porównania elementów poszczególnych stron funkcja ta doskonale nadaje się do analizy zmian w serwisie, retestów oraz testów regresyjnych. W ten sposób testowanie projektu, który ulega wielokrotnym zmianom nie nastręcza testerom większych kłopotów, a możliwość raportowania uzyskanych wyników, także wyników pojedynczej analizy, pozwala przesłać je bezpośrednio do kierownika testów lub też uwzględnić w raporcie końcowym dla sponsora / klienta.

Warto również podkreślić, że w aplikacji poświęciliśmy dużo czasu i energii na zbudowanie optymalnie użytecznego i prostego interfejsu. Wyniki testów pokazują, że operowanie na aplikacji jest proste zarówno dla osób z zerowym doświadczeniem, jak i dla ludzi, którzy z AutoMagicTest będą chcieli „wycisnąć” więcej. 

Jako twórcy AutoMagicTest pomyśleliśmy także o czynnościach, które każdy tester w swojej pracy powinien uwzględnić, a których nie wykonana za niego żaden automat. Dzięki opcji komentowania oraz dołączania załączników istnieje również możliwość m.in. oceny poziomu użyteczności, w tym estetycznych walorów konkretnych stron.

I kolejna ważna funkcjonalność AutoMagicTest - wielu programistów chwali sobie sytuację, w której tester, mimo iż nie jest to od niego wymagane, jest w stanie podać źródło defektu, a więc wskazać konkretny błąd. AutoMagicTest daje testerom taką możliwość, stwarzając tym samym doskonałą okazję do poszerzenia wiedzy i kompetencji testerów w zakresie programowania.

Dla osób, którzy śledzili postępy prac nad AutoMagicTest może okazać się zaskoczeniem, że zamiast implementować scenariusze testowe zdecydowaliśmy się postawić na funkcję porównywania. Wynikło to z informacji, jakie spłynęły do nas z rynku. Nasi testerzy beta z pierwszego etapu i przedstawiciele  zaprzyjaźnionych firm zasugerowali, że funkcja porównywania będzie dla nich bardziej przydatna. Scenariusze automatyczne będą naszym kolejnym krokiem.

Tymczasem zapraszamy wszystkie zainteresowane naszym programem firmy / przedsiębiorstwa / instytucje państwowe do udziału w testach beta. To doskonała – bezpłatna – okazja do przekonania się, czy AutoMagicTest sprawdzi się również w Waszej organizacji.

W ramach testów oferujemy:

 • udostępnienie dowolnej liczby licencji z pełną funkcjonalnością (ale ograniczonych czasowo)
 • szkolenie wstępne z użycia narzędzia
 • wsparcie podczas użycia narzędzia
 • firmy, które zdecydują się na prowadzenie z nami testów beta i którym narzędzie się spodoba otrzymają jako pierwsze możliwość nabycia licencji na narzędzie na zawsze i z darmowymi aktualizacjami do końca rozwoju oprogramowania w stałej cenie.

 

W zamian za udostępnienie narzędzia oczekujemy:

 • uczestniczenia w szkoleniu wstępnym i spotkaniu podsumowującym
 • użycia narzędzia w organizacji
 • raportowania defektów i sugestii poprawy
 • udostępnienia danych do analizy przydatności i skuteczności użycia takich jak: liczba projektów / stron, w jakich AutoMagicTest został użyty, ogólna ocena jakości narzędzia, liczba uruchomionych testów, znalezionych błędów, itp.
 • udostępnienia raportów ilościowych (niekoniecznie zawierających dane szczegółowe)
 • umożliwienia przeprowadzenia wywiadów z osobami prowadzącymi działania testowe w oparciu o AutoMagicTest.

 

Udostępnione dane będą użyte do ulepszenia narzędzia i do przygotowania ogólnego (bez podania danych firm) raportu z testów narzędzia.

 

Wszystkie zainteresowane osoby prosimy o kontakt na adres: kontakt@testerzy.pl.

Testy beta w tej edycji skierowane są jedynie do firm, osoby indywidualne nie mogą wziąć w nich udziału.

 

Strona narzędzia 

#automagictest

 

Menu startowe AutoMagicTest wraz z polem przeznaczonym na wpisanie adresu strony internetowej, która ma zostać poddana analizie.

To powinno Cię zainteresować