TestingCup 2016 - data, mówcy, informacje

TestingCup 2016 - data, mówcy, informacje
Wraz z rozpoczęciem Nowego Roku mamy dla Was porcję gorących informacji dotyczących zbliżającej się IV już edycji TestingCup.
 

Po pierwsze, data i miejsce. Mistrzostwa odbędą się dwa tygodnie wcześniej niż początkowo planowano, czyli 23-24 maja. Lokalizacja pozostaje bez zmian. W tym roku koniec ze Stadionami, TestingCup korzysta z gościnności nowego, pięknego architektonicznie Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach. Daje to nowe możliwości i okazję do dalszego rozluźnienia wizerunku wydarzenia. 

Po drugie, poznaliśmy motyw, który pojawi się nie tylko w agendzie części konferencyjnej Mistrzostw, ale i w postaci atrakcji towarzyszących TestingCup. Będzie nim rzadko pojawiający się na testerskich imprezach temat - testowanie gier. Bo polskie gry w ostatnim czasie podbijają świat.

Organizatorom udało się zaprosić przedstawiciela jednych z najlepszych w tej branży, czyli studio CD Projekt Red. Gościem specjalnym TestingCup będzie Przemek Wójcik, QA Lead CD odpowiedzialny za testowanie gry „Wiedźmin 3 – Dziki Gon”. Przemek opowie o tym, jak powstawała gra, która zdobyła już chyba wszystkie możliwe nagrody i o której mówi się, że jest nie tylko najlepszą grą roku 2015, ale i całej dekady.

Najświeższą informacją jest zapowiedź wystąpienia Zegera Van Hese, przedstawiciela szkoły context-driven, eksperta od testowania eksploracyjnego. Zeger to doświadczony mówca mający za sobą wystąpienia na konferencjach na całym świecie. Zasiadał także w radzie programowej konferencji EuroSTAR. Kolejnym zagranicznym mówcą będzie Rainar Utt, przedstawiciel Innogames, firmy zajmującej się tworzeniem i obsługą gier przeglądarkowych, który opowie nam o swoich doświadczeniach w branży w prezentacji Games testing - not only pure fun.

Wciąż jest jeszcze możliwość wzięcia udziału w konferencji w charakterze mówcy i wystąpienia podczas Mistrzostw. Konferencja ma skoncentrować się na tematach związanych z „rzemiosłem testowania”. Więcej informacji na temat preferowanej tematyki znajdziecie tutaj>>

Otrzymaliśmy też obietnice, że niespodzianek i nowości będzie więcej. Co więcej, niedługo ruszyć ma rejestracja uczestników (jeszcze w styczniu?). Warto więc czujnie śledzić stronę testingcup.pl, stronę wydarzenia na facebooku, a także testerzy.pl - będziemy Was na bieżąco o wszystkim informować.

 
 
 

To powinno Cię zainteresować