TestingCup 2017. Kwalifikacje [aktualizacja 3]

TestingCup 2017. Kwalifikacje [aktualizacja 3]
Zakończyły się kwalifikacje do TestingCup 2017.
7.03.2017 o 11:00 odbyło webinarium z możliwością zadawania pytań. Oto nagranie z niego.

 

Prezentowane slajdy.

 

 

Wszystkie informacje regulaminowe, jakie analizujemy w tym artykule dostępne są na stronach TestingCup >>

Daty

7 marca 2017 r. od godziny 12.00 do 8 marca 2017 r. do godziny 12.00 uczestnicy kwalifikacji mają czas na szukanie i zgłaszanie defektów.

9 marca 2017 r. od godziny 12.00 do 10 marca 2017 r. do godziny 12.00 uczestnicy kwalifikacji mają czas na przypisanie własnych defektów do listy znanych defektów lub odpowiedniej kategorii.

Przekroczenie tych czasów grozi dyskwalifikacją.

 

Zmiany

Oprócz testowania oprogramowania w tym roku uczestnicy będą mogli również ocenić swoje zgłoszenia. Dla nas jest to kolejny dowód na to, że organizatorzy chcą swoją pracę uczynić bardziej transparentną, a zawodnikom dać większy wpływ na ocenę swojej pracy.

Jest tu pułapka. Uczestnicy MUSZĄ ocenić swoje defekty, w innym wypadku grozi im dyskwalifikacja.

Uczestnicy realnie zgłaszają JEDYNIE 8 defektów - tych najbardziej krytycznych. I tu znajduje się kolejna pułapka. Zaraportowanie większej ilości jest równoważne z dyskwalifikacją. 5 pierwszych będzie oceniane pod kątem krytyczności, a w przypadku remisu, 3 dodatkowe zostaną poddane ocenie.

Znane są punktacje za defekty, więc czytelnie widać, że można zdobyć od zera do 50 punktów. Pozytywną informacją jest to, że nie ma punktów ujemnych.

 

Metody raportowania

Metoda raportowania opisana jest w filmie.

 

Aplikacja na kwalifikacje

Miło na poinformować, że aplikacja na kwalifikacje będzie dziełem testerów-programistów z testerzy.pl. Poproszeni przez organizatorów TestingCup o przygotowanie oprogramowania wahaliśmy się długo, co byłoby godnym rywalem dla uczestników TestingCup. Zdecydowaliśmy się więc przygotować coś zupełnie nowego, czego do tej pory nie pokazywaliśmy na zewnątrz. Jest to oprogramowanie napisane specjalnie na potrzeby prowadzonego przez nas projektu testerskiego i zmodyfikowane na potrzeby kwalifikacji. Nie możemy niestety ujawnić szczegółów funkcjonalności czy też środowiska uruchomienia, ale możemy Wam powiedzieć, że aplikacja, choć łatwa w konstrukcji, może być trudna w testowaniu. Zdefiniowane przez organizatorów 24 godziny na wykonanie zadania mogą nie wystarczyć. Aktualnie zamiast wyprowadzać defekty, to z bólem je wprowadzamy.

Po tym, jak aplikacja zostanie dogłębnie przetestowana przez 250 uczestników kwalifikacji, zostanie ona ustabilizowana i za darmo udostępniona wszystkim użytkownikom.

 

Szczegóły na temat reguł uczestnictwa i zapisów na zawody znajdziecie tutaj >>

 

 

To powinno Cię zainteresować