TestingCup 2018 już od poniedziałku!

TestingCup 2018 już od poniedziałku!
28 maja w Łodzi rozpoczyna się wielkie testerskie święto - największe na świecie zawody w testowaniu i niesamowita, kontekstowa konferencja testerska.
 

Nie zabraknie na niej i nas! Od duższego czasu prężnie przygotowujemy się do wydarzenia, szykując dla Was atrakcje. Jako Złoty Sponsor TestingCup będziemy mieć swoje stoisko w przestrzeni wystawienniczej, na które już teraz serdecznie zapraszamy. Resztę planowanych atrakcji pozostawiamy jako niespodziankę :)

 

A poniżej przedstawiamy plan Pawła na tegoroczny TestingCup. Paweł wygrał wejściówkę w naszym konkursie.

Podczas tegorocznej edycji będzie poruszanych sporo zagadnień związanych ze sztuczną inteligencją w testach. Właśnie tego typu prezentacje przyciągają moją uwagę najbardziej ze względu na wrodzoną ciekawość jak i wyzwania technologiczne które stawia przed nami wszystkimi XXI wiek. Nie bez znaczenia dla mnie ma również fala kina SF ;) traktującego o robotach, sztucznej inteligencji, jej rozwojowi, nauce (przykładowo Łowca Androidów, czy film którego fabuła oparta jest o Test Turinga - EX_Machina). Ostatnimi czasy też trochę wciągnąłem się w artykuły traktujące o AI. O zmianach w podejściu, o nauce robotów nie opartej o suche informacje ale o doświadczanie i poznawanie - podobnie jak wygląda nauka małych dzieci. Robot dostaje długopis i sam rozkminia do czego on służy bez definicji, następnie poproszony o namalowanie czegoś wie już, że może użyć długopisu bo na podstawie własnego doświadczenia empirycznego pomazał kartkę. Cała ta tematyka jest szalenie interesująca a zestawiona z branżowymi dziedzinami, wklejona w wątki związane z testowaniem to dla mnie strzał w dziesiątkę. Z tego względu bardzo ciekawe wydają się być prezentacje http://testingcup.pl/speaker-raj.html oraz http://testingcup.pl/speaker-przegalinska.html

Dodatkowo borykam się od jakiegoś czasu z dużym rozstrzałem jeśli chodzi o podejście do testów w moich projektach. W jednych np granulacja przypadków testowych jest ogromna z racji tego, że klient "kupuje oczami" i widząc raport z testów gdzie 300 scenariuszy przechodzi a 10 (mimo, że poważnych) jest sfejlowanych to jego pycha i oczekiwania są zaspokojone. W innym z kolei granulacja jest bardzo mała dając przykładowo 100scenariuszy do regresji i opierając przyrosty o testy eksploracyjne których klient nawet nie wymaga by były udokumentowane. Bardzo ciężko o złoty środek. Z tego też powodu bardzo interesująca dla mnie jest prezentacja Jakuba Szewczyka: http://testingcup.pl/speaker-szewczyk.html - myślę, że tutaj wiele będę w stanie z niej wyciągnąć i zaimplementować w codziennej pracy.

Jako przysłowiowa "truskawka na torcie" - pozdrawiam pana Hajto :D - z racji barwnej osobowości oraz intrygującego tytułu, chciałbym uczestniczyć również w tym wykładzie: http://testingcup.pl/speaker-lilliestam.html.

Oczywiście wszystkie pozycje wydają się być bardzo atrakcyjne ale w powyższym zawarłem moje "największe pokusy" jeśli chodzi o tegoroczną edycję TestingCup.

 

A Wy na które prezentacje wybieracie się?

 

 

To powinno Cię zainteresować