Testwarez 2016. Wywiad o agendzie i nie tylko.

Testwarez 2016. Wywiad o agendzie i nie tylko.
O konferencji Testwarez w krótkiej rozmowie opowiada Sebastian Małyska - szef komisji programowej.
 

Radek Smilgin: Powiedz kilka słów o radzie programowej tegorocznego Testwarez.

Sebastian Małyska: Wiesz o niej co nieco, bo jesteś jednym z członków. A Czytelnikom możemy wyjawić, że współpracujemy z Karoliną Zmitrowicz, freelancerką i konsultantem IT, nieocenionym Krzyśkiem Chytłą z Dolby, Darkiem Dulebą z Genesys, Bartkiem Prędkim z Credit Suisse, Maciejem Chmielarzem z Amazona i Asią Gajewską z Oracle Polska. To oni są odpowiedzialni za kształt i zawartość merytoryczną konferencji. Asia zajmuję się częścią QFit, która w tym roku będzie częścią agendy Testwarez. Są to tematy z obszaru zarządzania jakością.

 

RS: Jak wiele prelegentów zgłosiło się na konferencję i jakie pojawiały się tematy?

MS: Mieliśmy 21 propozycji warsztatów, 71 propozycji prelekcji i 9 zgłoszeń na prowadzenie panelu.

Mogę odpowiedzieć opierając się głównie o warsztaty, gdyż te zostały już opublikowane. Bardzo dużo zgłoszeń dotyczyło Selenium/Webdriver, to był tematycznie najchętniej podejmowany problem. Najwięcej natomiast zgłoszeń przyszło od pracowników firmy Future Processing. Pojawiły się 3 polskie konkurencyjne frameworki, które wychodzą do opensourcowego świata automatyzacji: ForEvo, WebAutomation i AET. Mogę zdradzić, że udało nam się ściągnąć specjalistę od Protractora.

Mamy również dwie kontynuacje, tj. w zeszłym roku mieliśmy prelekcje, a w tym kontynuujemy wątek - i dla JMetera i dla AI będą warsztaty. Mamy także jeden powrót - specjalistki od UX zaprosiliśmy ponownie. Z ankiet wynikało, że uczestnicy konferencji tego bardzo chcieli. Oprócz tego security & UX już na stałe weszły do naszej konferencji.

No i na końcu, ale nie mniej ważne, mamy naprawdę dobre warsztaty nietechniczne: "Scrum Droid", czyli według PMI najlepsze na świecie szkolenie ze Scruma.

 

RS: Jak wiele będzie do zobaczenia w tym roku na konferencji Testwarez?

MS: Naprawdę będzie się działo. W czterech, a może nawet pięciu trackach zaprezentuje się 70 mówców. Więcej szczegółów na temat prelekcji ujawnimy jednak na koniec sierpnia.

Za to wszystkie warsztaty można znaleźć już na stronie http://www.testwarez.pl/warsztaty-2016/.

 

RS: Czy są jeszcze wolne miejsca na konferencję?

MS: Frekwencja mocno pozytywnie nas zaskoczyła w tym roku, jako szef rady programowej żywię nadzieję, że to wiara w nas [red. Radę programową] i program tak ludzi zachęcił, a nie np. hotel. Z 320 zostało nam jeszcze około 30 wolnych miejsc. Uczestnicy, którzy już zapisali się na konferencję mogą ciągle zapisywać się na warsztaty.

 

 

To powinno Cię zainteresować