Trójmiejska Grupa Testerska #21

Trójmiejska Grupa Testerska #21
Na kolejnym spotkaniu Trójmiejskiej Grupy Testerskiej bardziej niż zwykle zaznaczymy swoją obecność - na spotkaniu Radek Smilgin, twórca testerzy.pl, poruszy temat testowania eksploracyjnego. I to w doborowym towarzystwie Kasi Balcerzak, która opowie, dlaczego w testowaniu warto wykorzystywac Root Cause Analysis.
 
Kiedy: 3 października (środa), godz. 18.00-21.00
Gdzie: Gdańsk, ul. Jana z Kolna 11 (Tryton Business House)

Tematy prezentacji:

"Nauka na błędach - root cause analysis w praktyce." - Kasia Balcerzak, Quality Engineer w Spartez / Atlassian

W metodyce Agile zawsze podkreślana jest rola retrospektyw w procesie udoskonalania się zespołu. To retrospektywy pozwalają zespołowi wyciągać wnioski z poprzednich iteracji, znaleźć słabe strony i obszary konieczne do poprawy stabilności zespołu. Co iterację zespół znajduje czas, aby podsumować to, co wydarzyło się i wyznaczyć kierunek, w jakim będzie rozwijał się w kolejnym. Jednak co najczęściej dzieje się kiedy występuje incydent w produkcie? 

Często zespół ogranicza się do wrzucenia na poprawki. Testerzy dopisują kolejne testy lub aby wykryć ponowne wystąpienie tego błędu. Jednak nadal nie wiadomo co spowodowało problem i jakie akcje należy wdrożyć, aby zaadresować przyczynę, aby podobnej klasy incydenty już nam się nie przytrafiły. To źródło może być odkryte poprzez wykorzystanie Root Cause Analysis. Ta analiza może być wykorzystana przez zespoły odpowiedzialne za jakość w taki sam sposób, w jaki zespoły deweloperskie wykorzystują retrospektywy.

 

"Tester eksploracyjny, ostatni zawód na świecie." - Radosław Smilgin, testerzy.pl

"Testowanie eksploracyjne jest najdoskonalszą formą testowania oprogramowania. Korzysta z ludzkiej inteligencji, niechęci do powtarzalnych czynności oraz zdolności do abstrakcyjnego myślenia. Eksploracja wymaga znacznie więcej wysiłku i umiejętności niż programowanie. Idąc tym tropem pokażę, że żyjemy w czasach, gdy w testowaniu rządzi głupota, a pragmatyczni testerzy decydują się na bezmyślne testowanie. Przyszłość należy jednak do nas!"

 

Harmonogram spotkania:

18.00 - start 
18.00-18.30 - prelekcja: Kasia Balcerzak "Nauka na błędach - root cause analysis w praktyce."
18.30-18.45 - short talks, przerwa na pizzę i piwo 

18.45-19.15 - prelekcja: Radosław Smilgin "Tester eksploracyjny, ostatni zawód na świecie." 

 

Więcej informacji o prowadzących: tgt.org/tgt21

Dołącz do grupy TGT na Facebooku: klik

 

Spotkania TGT odbywają się dzięki wsparciu testerzy.pl.

 

 

To powinno Cię zainteresować