Trójmiejska Grupa Testerska #6

Trójmiejska Grupa Testerska #6
Trójmiejska Grupa Testerska zaprasza na szóste spotkanie, które odbędzie się już w czwartek 17 września. Celem spotkań TGT jest połączenie i budowanie społeczności testerskiej w Trójmieście.

W trakcie cyklicznych spotkań poznasz testerów z różnych firm, wymienisz się doświadczeniami i, co najważniejsze, otrzymasz dawkę wiedzy od prelegentów. Wszystko to odbędzie się w miłej i przyjaznej atmosferze.

 

Kiedy: 17 września (czwartek) o godz. 18.00

Gdzie: Gdańsk, ul. Grunwaldzka 472 B, Olivia Business Centre, O4 w Olivia Four (parter budynku, wejście od strony Patio)

Tematy prezentacji:

1. SoapUI - wstęp do zaawansowanych testów funkcjonalnych Web Serwisów. 

Praktyczne przedstawienie możliwości SoapUI – darmowego narzędzia do testów m.in. Web Serwisów SOAP i REST. Przykłady będą przedstawiały elementy potrzebne do tworzenia podstawowych scenariuszy testowych jak i możliwości ich rozwinięcia i automatyzacji.

Prowadzący: Michał Sierzputowski, Senior Test Automation Engineer, Kainos

 

2. Beyond Selenium - web scraping in test automation and monitoring. 

Selenium bardzo dobrze nadaje się do testowania aplikacji webowych ale niekiedy można znaleźć metody lepiej dopasowane do konkretnych przypadków testów automatycznych i monitorowania aplikacji. Przyjrzymy się różnym technikom, otwartym narzędziom i bibliotekom.

Prowadzący: Tadek Wojtych, QA Manager, Thomson Reuters

 

+ Short Talks

 

Więcej info i link do zapisów znajdziesz na: www.tgt.org.pl oraz na grupie TGT na Facebooku

 

 

To powinno Cię zainteresować