TrójQA #19

TrójQA #19
13-ego grudnia odbędzie się ostatnie w tym roku spotkanie TrójQA. W programie spotkania dwie ciekawie zapowiadające się prelekcje.
 

Kiedy: 13 grudnia (wtorek), godz. 18.30

Gdzie: Gdańsk, Trzy Lipy 3 (Gdański Park Naukowo-Technologiczny)

Rejestracja: https://19trojqa.evenea.pl/

Tematy prezentacji:

Karol Szewczak: Tackle your mobile

O mobilnej rewolucji, której jesteśmy świadkami napisano i powiedziano już wiele. Co zmiana modelu biznesowego na ‘mobile’ oznacza dla nas testerów? Jak dostosować strategię testów w organizacji aby sprostać oczekiwaniom? W mojej prezentacji chciałbym podzielić się z Wami jak jedno, małe słowo ‘mobile’ dodane do wizji produktu zmieniło naszą codzienność.

Prezentację poprowadzi Karol Szewczak, który przygodę z testowaniem oprogramowania zaczynał ‘od zera’ 10 lat temu, a zdobyte doświadczenie i wiedzę stara się aktywnie przekazywać jako zwolennik knowledge share. “Tester4Life” mimo różnych ról w organizacji i “łatek” z tym związanych. Prywatnie fan futbolu amerykańskiego, a zwłaszcza Tampa Bay Buccaneers.

 

Małgorzata Bugajska: “Android Debug Bridge - narzędzie nie tylko dla deweloperów.” 

Z najnowszych badań wynika, że w minionym kwartale udział systemu operacyjnego Android w światowym rynku smartfonów osiągnął ponad 87%. Oznacza to, że jeśli jeszcze nie testujesz na Androidzie, to jest duże prawdopodobieństwo, że na swojej testerskiej drodze spotkasz zielonego ludzika z Doliny Krzemowej. Narzędziem, po które warto wówczas sięgnąć jest ADB (Android Debug Bridge).

O narzędziu, jego możliwościach oraz o tym, jak ja wykorzystuję ADB w codziennej pracy opowie w swojej prezentacji.

Prezentację poprowadzi Gosia Bugajska, która testowaniem oprogramowania zajmuje się od 5 lat. Swoją przygodę w IT rozpoczęła w firmie tworzącej system informatyczny dla towarzystw ubezpieczeniowych.

Od niespełna roku stawia pierwsze kroki w automatyzacji testów jako QAE w firmie Ivona Software, będącej częścią korporacji Amazon. Ivona Software wytwarza światowej klasy syntezator mowy oparty na technologii Text-To-Speech.

 

Strona trojqa.pl >>

Profil na Facebooku >>

 

Serdecznie zapraszamy!

 

 

To powinno Cię zainteresować