Jubileuszowy Quality Meetup

Jubileuszowy Quality Meetup
Dziś w Gliwicach jubileuszowy Quality Meetup, zapraszamy!
 

Kiedy: 8 grudnia, godz. 18.00-21.00

Gdzie: Gliwice, ul. Bojkowska 37A (Progress Bar) - mapa

Tematy prezentacji:

Łukasz Pińkowski (Java Developer, Future Processing): „Testy wydajnościowe w projekcie - case study”

Testy wydajnościowe to specyficzny rodzaj testów. Często nie mają najwyższego priorytetu lub w ogóle nie są przeprowadzane. 

W swoim wystąpieniu Łukasz przedstawi historię testów wydajnościowych w projekcie, gdzie zostały one potraktowane z należytą powagą, oraz skupi się na błędach znalezionych przez testerów podczas ich pracy. Błędy te zostaną zakwalifikowane do kilku grup: błędy funkcjonalne, wynikające ze zbyt wolnego wykonania pracy, czy błędy związane z ilością danych. Łukasz postara się przedstawić przykłady błędów dla każdej z omawianych grup oraz omówić najczęstsze przyczyny i sposoby na ich uniknięcie. 

 

Łukasz Pińkowski to specjalista z 8-letnim doświadczeniem w branży IT. Technologie, z którymi do czynienia ma na co dzień, to: Java, Perfomance testing, JMeter oraz IBM Rational Performance Tester. W przeszłości zajmował się głównie wydajnością aplikacji – ich profilowaniem oraz testami wydajnościowymi. 

Obecnie pracuje jako developer w Future Processing. Prywatnie lubi wędrówki po górach, jazdę na nartach oraz na rowerze.

 

Milena Sobolewska (Senior Software Test Engineer, Egnyte): “Jak zaimplementować page object pattern, kiedy brakuje page'ów i drivera?”

Wszystko jest jasne, proste i klarowne, kiedy automatyzujemy aplikację webową – selenium webdriver, page object pattern — i do przodu. Jednakże co zrobić, kiedy nie możemy zastosować selenium webdriver ani żadnego istniejącego drivera, bo nie istnieje taki, który komunikowałby się z testowanymi przez nas komponentami? Mało tego, te komponenty nie są page'ami a plikami i folderami na dysku lokalnym czy w chmurze. Od razu uciekać w popłochu, czy może jednak przyjąć wyzwanie?

Podczas prelekcji Milena zaprezentuje, jak z tym problemem uporał się jej zespół. Udowodni również, że page object pattern można stosować prawie w każdym kontekście, ponieważ jego nazwa jest myląca, a cały problem nie jest aż tak skomplikowany, jak się na początku wydaje.

 

Milena Sobolewska to testerka z powołania i zamiłowania. Już w dzieciństwie rozkręcała na części każdą zabawkę, aby przeanalizować jej działanie. Jak sama twierdzi, najbardziej w życiu żałowała przetestowania polecenia „format c:”. Po 6 latach kariery nie jest w stanie normalnie używać urządzeń i oprogramowania, bez spędzenia przynajmniej chwili na próbie znalezienia jakiegoś błędu. Milena ma za sobą testowanie manualnie i pisanie automatów dla back- i front-endu na platformach webowych, mobilnych, a ostatnio też desktopach. 

Czas wolny spędza na graniu, czytaniu, słuchaniu winyli, wyjazdach na snowboard i kitesurfing.

 

 

Quality Meetup to inicjatywa ludzi chcących doskonalić swoją wiedzę i umiejętności w zapewnianiu jakości oprogramowania. Są to spotkania poszukiwaczy inspiracji oraz praktycznych rozwiązań wdrożonych w prawdziwych projektach informatycznych.

 

Wstęp wolny, zapraszamy!

Przyłącz się również na https://www.meetup.com/Quality-Meetup/events/235900440/

 

 

To powinno Cię zainteresować