WarszawQA #12

WarszawQA #12
Zapraszamy na dwunaste spotkanie WarszawQA! Tym razem będą to wystąpienia plenerowe, prowadzone przez doświadczonych prelegentów. Będzie o testowaniu oprogramowania, będzie o narzędziach i ich wsparciu pracy testera oprogramowania i będzie o wydajności.
 

Kiedy: 24 lutego 2016 (środa), 18.00-21.00

Gdzie: Uczelnia Collegium Civitas, Plac Defilad 1, PKiN, wejście od ulicy Marszałkowskiej, Aula D

Rejestracja: WarszawQA #12 >>

Liczba miejsc: 150 osób

Udział w spotkaniu jest bezpłatny, jednak wymagana jest wcześniejsza rezerwacja.

 

Tematy prezentacji:

Adam Roman: „Techniki (automatycznego) projektowania testów” 

Ostatnimi czasy w środowisku testerskim bardzo modnym stało się pojęcie „automatyzacji” testów. Pojęcie to zwykle rozumiane jest jako automatyzacja WYKONANIA testów i praktycznie na każdej testerskiej konferencji można usłyszeć wystąpienia na ten temat. W swojej prezentacji chciałbym pójść nieco dalej i pokazać jak można wykorzystać niektóre formalne techniki projektowania testów do automatycznego PROJEKTOWANIA testów.

Ponadto, postaram się przekonać słuchaczy, że techniki białoskrzynkowe nie są jedynie narzędziem programistów do sprawdzania pokrycia kodu, lecz – w niektórych sytuacjach – mogą być pełnowartościowymi technikami stosowanymi w testowaniu… czarnoskrzynkowym (!).

 

Piotr Ślęzak: „Fakty i mity badania wydajności systemów” 

Badanie wydajności systemów to nie tylko nagranie skryptów, uruchamianie i sprawdzanie wyników. Wiele osób nie zwraca uwagi na to, jak w ogóle się zabrać za badanie wydajności. Skąd wziąć scenariusze do badania wydajności? Jak określić kryteria akceptacji systemu? W tych aspektach współpraca z biznesem jest nieodzowna ale nie jest to prosta współpraca.

Z kim należy współpracować po stronie IT i na czym ta współpraca polega?

Jak sobie radzić z problemami środowiskowymi przy badaniu wydajności? Jakie dane i ile ich wziąć do uruchomienia jednego przebiegu? Do tego dochodzą wytyczne różnych organizacji nadzorujących i wewnętrzne procedury bezpieczeństwa. Bazując na swoim wieloletnim doświadczeniu przedstawię wiele przykładów, w jaki sposób organizować badanie wydajności – co z tym się wiąże, jaka jest rola kierownika testów w takim przedsięwzięciu i co należy robić aby się takie projekty kończyły sukcesem nawet, jeżeli ich wynik jest negatywny.

 
 
 
 

To powinno Cię zainteresować