Webinarium: Monitorowanie dewelopmentu aplikacji za pomocą narzędzia CAST Application Intelligence Platform

Webinarium: Monitorowanie dewelopmentu aplikacji za pomocą narzędzia CAST Application Intelligence Platform
Podczas ostatniego walnego zebrania SJSI padła sugestia by: "Stowarzyszenie otworzyło się na Polskę". Chodziło o zmniejszenie centralizacji organizacji i organizowanie spotkań nie tylko dla mieszkańców Warszawy i okolic. Jedną z sugestii było przeprowadzenie webinarium z najbliższego cyklicznego spotkania SJSI.

Już 18 grudnia 2008 o godzinie 18:00 odbędzie się webinarium (czyli seminarium przez Internet) - "Monitorowanie dewelopmentu aplikacji za pomocą narzędzia CAST Application Intelligence Platform."

Maciej Grzelak opowie o wpisaniu rozwiązaniu firmy CAST w proces wytwórczy oprogramowania (tak wewnętrzny jak i zewnętrzny), a następnie omówi techniczną zasadę działania CAST'a.
Wszystkich mogą szczególnie zainteresować trzy unikalne cechy rozwiązania CAST:

  • Automatyczne obliczanie punktów funkcyjnych metodą IFPUG z kodu źródłowego aplikacji
  • Ocenianie ponad 26 typów kodu źródłowego, od CISC, RPG poprzez C, J2EE, HTML aż po ABAP, PeopleSoft pCode i Business Objects
  • Automatyczne tworzenie menedżerskich wskaźników mówiących o przyszłych kosztach utrzymania i rozwoju aplikacji (utrzymywalność, przenaszalność, rozszerzalność, podatność na wprowadzania zmian) na podstawie odpowiednio konstruowanych zestawów metryk oceniających kod źródłowy.

 

Aby zobaczyć prezentację należy:

  • Wejść na stronę https://acxiom.webex.com
  • W polu Meeting number wpisać numer 822 974 872 (bez spacji)
  • kliknąć Join Now

 

Aby usłyszeć głos należy:

  • Zainstalować oprogramowanie Skype do rozmów przez Internet (pobierz)
  • Połączyć się telefonicznie za pomocą Skype z użytkownikiem SJSI_PL

Prezentację na żywo można oglądać w Warszawie w budynku głównym Politechniki Warszawskiej w sali 206.

Jeżeli ktoś jest zainteresowany uczestniczeniem w spotkaniu w formie wideo prezentacji i ma możliwość udostępnienia jej innym (posiada salę do spotkań i rzutnik oraz login Skype) bardzo prosimy o kontakt na adres p.slezak@sjsi.org aby taką informację umieścić na stronach SJSI.


 

To powinno Cię zainteresować