Redakcja Redakcja

Redakcja

Redakcja

Wszystkie artykuły autora

Testowanie eksploracyjne - odkryj magię testów bez scenariusza!

Wyobraź sobie testowanie aplikacji, które łączy w sobie naukę i odkrywanie z błyskawiczną weryfikacją poprawności działania. Brzmi jak magia? To właśnie jest testowanie eksploracyjne, idealne rozwiązanie, gdy specyfikacja jest niekompletna, a czas goni.

Zmiany w Zarządzie SJSI

Z dniem 29 lutego Grzegorz Holak zakończył pełnienie funkcji Prezesa SJSI. Wczoraj Zarząd Stowarzyszenia wybrał jego następczynię.

Junior szuka pracy. Nowy materiał na testerzy+

Baza materiałów na Portalu testerzy+ została zaktualizowana... Tym razem dużo ciekawostek znajdą w niej juniorzy.

Praca dla juniora i mid testera

Halo, Śląsk! W zespole testerzy.pl czekają dwa wolne miejsca dla juniora i mid testera manualnego. Zainteresowani?

Proces automatyzacji jest zbyt skomplikowany

Automatyzacja jest trudna do wdrożenia ze względu na mnogość kodu, który musi zostać napisany, aby jakieś sprawdzenie automatyczne mogło zostać wykonane przez maszynę.

Polska firma wygrała przetarg na audyt e-Faktur

Najlepszą ofertę w przetargu złożyła polska firma Softiq ze Śląska.

Nieuczciwa konkurencja

Branża testowania oprogramowania zawsze była środowiskiem ostrych zmagań konkurencyjnych i jak każda inna nie jest pozbawiona nieuczciwych praktyk. Podczas gdy zdrowa konkurencja może napędzać innowacje i poprawiać jakość produktów i usług, nieuczciwa może zaszkodzić zarówno przedsiębiorstwom, jak i konsumentom. Jednym z takich przykładów jest użycie marki konkurencyjnej w reklamie bez pozwolenia. Taka praktyka nie tylko może wprowadzać w błąd, ale również zaszkodzić reputacji używanej marki.

Generator pytań dowolnego egzaminu ISTQB®

Organizacja stojąca za popularną certyfikacją ISTQB® dostarczyła nam narzędzie quizowe pozwalające weryfikować wiedzę słownikową. Jednak w rzeczywistości może on służyć jako generator przykładowych pytań.

Aptiv zwolnił 250 osób

Krakowski oddział firmy informatycznej Aptiv, znanej wcześniej jako Delphi, dokonał grupowych zwolnień inżynierów. Wybuchła afera nie z powodu samych zwolnień, ale przez stosowane metody.

Testowanie jest nieskończone

Testowanie nigdy się nie kończy, ale pieniądze na testowanie kończą się dość szybko.