Aktualne zarobki testerów

Aktualne zarobki testerów
Powoli przygotowujemy się do naszej corocznej ankiety zarobków testerów oprogramowania. W międzyczasie zebraliśmy dane z innych źródeł.
 

W artykule na portalu interia.pl opublikowano dane z AG Test HR. Znajdziemy tam następujący opis zarobków testerów.

Tworzeniem i przeprowadzaniem testów oprogramowania oraz raportowaniem błędów zajmuje się tester oprogramowania. Mediana wynagrodzeń na tym stanowisku wynosi 7735 zł brutto i jest porównywalna do mediany z wiosennej edycji badania AG Test HR. Co czwarty tester otrzymuje pensję nie mniejszą niż 9536 zł brutto, a dla 25 proc. wynagrodzenie nie przekracza 5872 zł brutto. Średnia pensja na tym stanowisku wynosi 7821 zł brutto.

Na zdecydowanie wyższe zarobki mogą liczyć kierownicy ds. testów oprogramowania, którzy odpowiadają za tworzenie i przeprowadzanie testów oprogramowania oraz raportowanie błędów. Co czwarta osoba zatrudniona na tym stanowisku może liczyć na pensję nie mniejszą niż 13 973 zł brutto, a dla 25 proc. wynagrodzenie nie przekracza 9174 zł brutto. Mediana wynagrodzeń na tym stanowisku również jest wyższa niż wiosną - o 780 zł brutto - i wynosi 12 330 zł brutto.

Co prawda w artykule obowiązki testera i kierownika są takie same, ale mimo błędów możemy wyczytać sens informacji.

Kolejnym źródłem wiedzy o zarobkach testerów jest portal wynagrodzenia.pl, prowadzony przez firmę Sedlak & Sedlak. Na stronie możemy przeczytać: Miesięczne wynagrodzenie całkowite (mediana*) na tym stanowisku wynosi 5 210 PLN brutto. Co drugi tester oprogramowania otrzymuje pensję od 3 779 PLN do 7 168 PLN. 25% najgorzej wynagradzanych testerów oprogramowania zarabia poniżej 3 779 PLN brutto. Na zarobki powyżej 7 168 PLN brutto może liczyć grupa 25% najlepiej opłacanych testerów oprogramowania.

 

Własne dane zbiera również money.pl. Tam stawkę średnią w zawodzie określa kwota 2700 PLN netto. 

 

Widać, że dane znacząco się od siebie różnią. Wynika to z metody badawczej, ale również próbki, jaka jest analizowana. Wyniki te odbiegają od naszej zeszłorocznej ankiety.

 

Zdjęcie-freepik

To powinno Cię zainteresować