Nowa edycja asperIT

Nowa edycja asperIT
Umiejętność radzenia sobie z zadaniami, wymagającymi koncentracji i dokładności, a jednoczenie wymagającymi powtarzalności działań, jak również doskonałe umiejętności w zapamiętywaniu faktów i liczb. Coś Ci to przypomina?

Masz racje, brzmi jak wycinek z ogłoszenia rekrutacyjnego z branży IT. Tym razem jednak tak nie jest. To opis specyficznych cech i predyspozycji, które posiadają osoby ze spectrum autyzmu.

Wiemy o czym pomyślałeś i nie jesteś w tym osamotniony! Właśnie rusza kolenia edycja niezwykłej inicjatywy - Projekt asperIT. Projekt jest realizowany przez Europejską Fundacją Aktywizacji Społecznej EFAS, a aktualna edycja jest tym bardziej wyjątkowa, że jest tworzona we współpracy z  EY Polska - światowym liderem rynku usług profesjonalnych, obejmujących usługi audytorskie, doradztwo podatkowe, doradztwo biznesowe oraz doradztwo strategiczne i transakcyjne. Firma działa również w największych miastach Polsce, zatrudniając w swoich biurach ponad 4000 specjalistów. Warto zwrócić uwagę, że EY Polska jest liderem w rankingach najbardziej pożądanych pracodawców w kraju, jak również laureatem wielu nagród w tej kategorii. Jest tym ważniejsze, że w tej edycji Projekt asperIT, najlepsi uczestnicy otrzymają możliwość zatrudnienia w Zespole ds. Cyberbezpieczeństwa w tej prestiżowej instytucji!

Edycja asperIT w partnerstwie z EY Polska już w krótce odbędzie się w Warszawie. Mogą, a przed wszystkim powinny, wziąć w niej udział wszystkie osoby posiadające diagnozę spektrum autyzmu (oraz zespołu Aspergera), które interesują się komputerami, technologią i matematyką. Etapy uczestnictwa w projekcie zaczynają się od wysłania formularza on-line, poprzez rozmowę rekrutacyjną, a po zakwalifikowaniu się do projektu, szkolenia, treningi i praktyki zawodowe, prowadzone przez najlepszych specjalistów z EY Polska.

Potencjał osób neuronietypowych w branży IT jest ogromy i pracodawcy  zaczynają być tego coraz bardziej świadomi. Jest bardzo prawdopodobne, że już niedługo powstanie zespół złożony ze specjalistów w dziedzinie cyberbezpieczeństwa, w całości złożony z takich osób.

Trzymamy kciuki!

Źródła:
https://asperit.org/aktualnosci/nowa-edycja-asperit-w-partnerstwie-z-firma-ey/

To powinno Cię zainteresować