TestRigor obiecującym startupem

TestRigor obiecującym startupem
Wyobraź sobie, że możesz napisać serię kroków w języku angielskim, które odzwierciedlałyby listę czynności, jakie wykonałby tester w celu przetestowania aplikacji. Wyobraź sobie, że można przekształcić tę listę w skrypt do automatycznego testowania. To robi startup testRigor, który zdobył finansowanie w kwocie 4,1 miliona dolarów.

Wartość testRigor polega na tym, że można wpisać serię kroków, takich jak "Kliknij przycisk Start" lub "Kliknij przycisk Stop", a testRigor zamienia to w kod, automatycznie uruchamia skrypt i informuje, czy testy przeszły, czy też nie.

"Wykonuje instrukcje, a następnie daje ci w zasadzie pass lub fail na końcu. Jeśli się nie powiedzie, mówi ci, jakie były problemy, pozwalając ci stworzyć zgłoszenie w JIRA rejestrując kroki, aby odtworzyć problem. [...] I to jest tak naprawdę miejsce, w którym wnosimy największą wartość" - wyjaśnia współzałożyciel i dyrektor generalny Artem Golubev.
 
Firma stworzyła porównanie, swojej metody z testowaniem manualnym, automatycznym oraz podejściem nagraj i odtwórz.

testrigor-2.png
Twórcy deklarują, że czas na utrzymanie skryptów skraca się o 99.5%.
 
Aby uczynić proces jeszcze prostszym, firma stworzyła rozszerzenie Chrome do nagrywania kroków testowych, a także będzie tworzyć testy automatycznie na podstawie analiz, które pokazują, jak ludzie korzystają z aplikacji oraz testując najbardziej popularne funkcje. Tę ostatnią funkcję nazywają testami behawioralnymi. 
 
Firma ma około 100 klientów, w tym Netflix i kilka innych firm z listy Fortune 500, a zatrudnia 22 pracowników, z których 12 zostało zatrudnionych w tym roku. Golubev ma nadzieję na rozwinięcie swojego zespołu do 30 osób do końca tego roku. 
 

Źródła:
https://techcrunch.com/2021/08/24/testrigor-scores-4m-seed-to-turn-a-list-of-actions-into-a-qa-testing-script/
https://testrigor.com

To powinno Cię zainteresować