Dlaczego testerzy powinni czytać publikacje programistyczne?

Dlaczego testerzy powinni czytać publikacje programistyczne?
W koncepcie testera technicznego zachęca się do bliższego poznania pracy programistów. Nie chodzi tu stricte o pisanie kodu, ale o rozszerzenie swojej perspektywy na cały proces związany z tworzeniem kodu, mechanizmami działania oraz, ostatecznie, jego testowaniem.

Jak zdobywać wiedzę z obszaru kodowania i programowania? Od czego zacząć?

 

Mam konkretne pytanie

Istnieje teoria, zgodnie z którą w Internecie znajdziemy odpowiedź na każde pytanie. Jeśli to prawda, na pewno warto poszukać odpowiedzi w następujących źródłach wiedzy:

 

Nawet jeśli nie znajdziesz tam odpowiedzi na swoje pytanie, zawsze możesz je zadać. Jest wtedy szansa, że albo ktoś odpowie, albo wskaże odpowiedni wątek na forum.

 

Mam ochotę się uczyć

W takim wypadku nie pozostaje Ci nic innego, jak tylko rozpocząć już teraz.

Szybki start można uzyskać poprzez udział w kursach online. Na platformach takich jak udemy znajdziecie kursy dot. praktycznie wszystkiego >>

Podobnym rozwiązaniem będą książki i poradniki. Polecamy szczególnie te, które wyjaśnią podstawy, bo poziom zaawansowany osiągnięcie dopiero dzięki praktykce. Można zacząć od książki „Programowanie. Od podstaw”.

Jeśli nie chcesz płacić, zawsze możesz skorzystać z niekończących się, darmowych zasobów w sieci:

 

Gdzie zacząć jeśli nie wiem, czego chcę się nauczyć?

Każde z poniższych źródeł może pomóc Wam nauczyć się czegoś o programowaniu. Jeśli jednak nie do końca wiecie, czego się uczyć, polecamy Waszej uwadze magazyn ProgramistaMag. Jest to cyklicznie ukazujący się magazyn, w którym znajdziecie wiele ciekawych tekstów programistycznych i około programistycznych.

 

 

Przykładowo w najnowszym numerze znajdziecie:

 

Życzymy przyjemnej lektury i studiowania programowania!

 

 

To powinno Cię zainteresować