ISTQB - nowości w certyfikacji

ISTQB - nowości w certyfikacji
ISTQB wprowadziło na rynek nowe certyfikaty, a kolejne są już w wersji BETA. Dla części dostępne są już egzaminy oraz szkolenia.
 

W nowej, opisanej przez nas strukturze certyfikacji ISTQB nastąpiły kolejne wdrożenia.

 

 

Najważniejsze nowości:

  • Pojawiła się certyfikacja ISTQB Security Tester. Opisaliśmy ją dość dokładnie w osobnym artykule. Na chwilę obecną nie ma jeszcze szkoleń ani egzaminów dla tej certyfikacji, ale dajcie nam znać, że jesteście nią zainteresowani, a przygotujemy je dla Was.
  • Pojawił się egzamin do szkolenia ISTQB Model Based Tester. Nie ma za to szkolenia. Wynika to z niewielkiego zainteresowania tą certyfikacją.
  • Dwa certyfikaty, ISTQB Test Automation Engineer i ISTQB Usability Tester, weszły w fazę BETA. Z informacji z rynku wynika, że mogą one cieszyć się w Polsce dość dużym zainteresowaniem. Wiele będzie zależeć od jakości samych sylabusów.
  • Rozwój nowej wersji ISTQB Poziomu Podstawowego wydaje się zbliżać do końca. Nowej wersji możemy się spodziewać z początkiem 2017 roku. Część osób może obawiać się trudniejszego egzaminu i mniejszej ilości materiałów szkoleniowych. Jest to uzasadnione z każdym nowym lub też zmienionym sylabusem. Zalecamy w związku z tym zdawanie egzaminu na "starych" zasadach.
  • 07.06.2016 po raz pierwszy pokazane zostało tłumaczenie sylabusa ISTQB Poziomu Zaawansowanego - Analityk Testów. Wkrótce dostępna będzie wersja BETA.

 

Więcej o szkoleniach i egzaminach dostępne na naszych stronach >>

 

 

To powinno Cię zainteresować