Kim jest technical writer?

Kim jest technical writer?
Ponad półtora roku temu informowaliśmy Was o powstaniu nowego serwisu dla ludzi zajmujących się tworzeniem, utrzymywaniem, zarządzaniem i publikowaniem dokumentacji technicznej, instrukcji użytkownika, materiałów szkoleniowych, itp. (http://testerzy.pl/wiesci-ze-swiata-testerow/techwiter-pl-nowa-strona-specjalistow-od-tworzenia-specyfikacji).
 

Branża technical writing jest blisko spokrewniona z testowaniem - często testujemy różnego rodzaju dokumentację lub opieramy na niej swoje testy. Niemal każdy złożony system informatyczny dostarczany jest wraz z dokumentacją, która często zawiera defekty...

Cieszy nas, że portal http://techwriter.pl rozwija się tak dynamicznie, ewoluuje i rozrasta się. Aktualnie możecie tam znaleźć kilkaset artykułów dotyczących narzędzi, dobrych praktyk, przykładów z życia "dokumentalistów", a także aktualności i oferty pracy.

Z czystym sumieniem polecamy wszystkim testerom, a w szczególności tym, którzy z dokumentacją i techwriterami spotykają się w codziennej pracy. Warto poszerzyć horyzonty i dowiedzieć się, jak dokumentacja może i powinna wyglądać!

 

https://www.facebook.com/TechWriterPl

 

PS. Uprzedziliśmy redakcję techwriter.pl o tym, że czeka ich zalew zgłoszeń o defektach, literówkach i nieścisłościach - testujcie śmiało :).

 

To powinno Cię zainteresować