Kogo warto obserwować w 2017 roku? Aleksander Lipski

Kogo warto obserwować w 2017 roku? Aleksander Lipski
Aleksander Lipski to jeden z tych ludzi, który z mozołem i pozostając w cieniu buduje silne fundamenty polskiego testowania, wspierane przez koncepcje zapożyczone od zagranicznych autorytetów.
 

Alek konsekwentnie i efektywnie angażuje się w inicjatywy i społeczność testerską. Jeden z pierwszych głosów w Polsce wiernie i silnie agitujących na rzecz Context-Driven Testing. Swoją fascynację tym tematem potwierdził jako jeden z niewielu Polaków, odbywając serię szkoleń AST BBST.

Występuje na konferencjach (m.in. Testwarez, TestingCup), dzieli się wiedzą na lokalnych spotkaniach (m.in. PTaQ, TrójQA), a od 2011 roku jest współorganizatorem spotkań PTaQ. Warto wspomnieć, że poznańska grupa to pierwszy w Polsce testerski meetup.

Na Testwarez 2016 zaprezentował się z jedną z najciekawszych i najbardziej inspirujących prelekcji „Wojna Światów czyli jaką masz łatkę testerze?”. W 2016 roku przewodniczył Komisji Programowej konferencji TestingCup i to również dzięki jego pracy konferencja ta została uznana za najważniejsze testerskie wydarzenie roku. W tym roku, wspólnie z Maćkiem Chmielarzem, wesprze szefa programowegom Zegera Van Hesa i będziemy mieli okazję zobaczyć efekty kontynuowanej już trzeci rok współpracy z organizatorami TestingCup.

Alek to osoba, która jest zawsze na bieżąco z tym, co dzieje się w testerskim świecie, śledzi trendy, blogi i wypowiedzi ekspertów i to również niemu zawdzięczamy to, że na polskich konferencjach pojawiły się takie osoby jak Shmuel Gershon czy właśnie Zeger Van Hese.

Mamy też nadzieję obserwować, jak rozwija się jako mówca, występując na konferencjach poza granicami naszego kraju.

 

Więcej o jego doświadczeniach dowiecie się z profilu w serwisie LinkedIN >>

 

Wyróżniamy osoby, które dużo zrobiły dla społeczności w 2016 roku i liczymy, że zrobią więcej w 2017. Jeśli uważasz, że powinniśmy na kogoś zwócić szczególną uwagę to napisz nam o tym >>

 

Do tej pory wyróżniliście wraz z nami następujące osoby:

To powinno Cię zainteresować