Ludzie testowania 2016/2017

Ludzie testowania 2016/2017
2016 był kolejnym przełomowym rokiem dla polskiego testowania. Zmiana pokoleniowa nie tylko staje się wyraźna, staje się już faktem! Kogo w gronie polskich testerów można wskazać jako znaczących blogerów, autorytety, ekspertów? Kto jest liderem, a kto bezinteresownie daje społeczności więcej niż ktokolwiek inny?
 

W zeszłym roku dość autorytarnie wskazaliśmy nasze typy. Wyróżniliśmy ludzi, których należałoby nagrodzić za pracę w 2015 roku i którzy przyczynili się do rozwoju testowania w Polsce.

Przypomnijmy, że głównie wyróżniliśmy liderów lokalnych społeczności. Twórcy i organizatorzy meetup-ów i spotkań testerskich dokonali czegoś, czego nie udało się zrobić odgórnie przez wiele ostatnich lat, czyli zintegrować testerów. Tym ludziom należy się absolutne uznanie >>
 

W zeszłym roku zachęciliśmy Was do obserwowania Łukasza Jasińskiego. "Oszukał" nas swoją aktywnością w 2015 r., bo już wtedy od lat zmagał się ze śmiertelną chorobą. Społeczność okazała wielką solidarność, gdy rodzina poprosiła o pomoc, ale niestety Łukasz przegrał z nowotworem.
Hej, Łukasz, pamiętamy... 

 

Mieliśmy też nosa co do aktywności ekspertów. Natalia Krawczyk stała się rozpoznawanym specjalistą od automatyzacji, a książka Adama Romana została ogłoszona informatyczną publikacją roku. Nie zawiedli blogerzy.

W tym roku zmieniamy nasze podejście i, choć sami również wskażemy ludzi, których warto obserwować, to chcemy, abyście i Wy wyróżnili wybitnych testerów. Pokażcie, kto Waszym zdaniem poprzez swój rozwój w 2016 r. znacząco przyczyni się do zmiany w testowaniu w 2017 r. Chcemy, abyście przesłali opis doświadczeń i działań nominowanej osoby wraz z uzasadnieniem, dlaczego powinna ona być wymieniona wśród liderów, ekspertów i autorytetów. Na Wasze zgłoszenia czekamy pod adresem redakcja@testerzy.pl.
 

Sylwetki osób opublikujemy na naszych łamach!

 

 

To powinno Cię zainteresować