Kogo warto obserwować w 2017 roku? Piotr Wicherski

Kogo warto obserwować w 2017 roku? Piotr Wicherski
Piotr Wicherski nie jest już "tylko" administratorem grupy na FB. Jest rozpoznawalnym mówcą i testerskim aktywistą.
 

Facebookowa grupa Testowanie Oprogramowania jest aktualnie największą internetową społecznością testerów i specjalistów QA. Piotr wprowadził tam wiele zmian i zaprowadził porządek. To dzięki niemu nie jest to grupa ze "śmiesznymi błędami", udało się ograniczyć komercyjne posty i wdrożyć zasady netykiety. Jeśli jednak jego pracę znacie jedynie z Facebooka, to warto dowiedzieć się o innych jego działanich. Część jest ciągle zlokalizowana w Internecie jak np. jego repozytorium wiedzy testowania oprogramowania w GitHub.

W 2016 roku został współorganizatorem WarszawQA oraz wolontariuszem podczas TestingCup.

Nie tylko wystąpił jako mówca podczas konferencji (m.in. Testwarez) i meetupów (m.in. BiałQA i Girls Who Test), ale podczas Agile & Automation Days 2016 jego prezentacja została najwyżej oceniona.

 

 

Udziela się również pisarsko. Razem ze znanymi polskimi ekspertami testowania napisał książkę "Testowanie oprogramowania w praktyce". Fascynację testowaniem aplikacji mobilnych widać na każdym kroku, a jego świeżo uruchomiony blog testujemy.mobi sugeruje kontynuację tej ścieżki.

 

Więcej o pracy Piotrka dowiecie się z jego profilu w serwisie LinkedIN >>

 

Wyróżniamy osoby, które dużo zrobiły dla społeczności w 2016 roku i liczymy, że zrobią więcej w 2017. Jeśli uważasz, że powinniśmy na kogoś zwócić szczególną uwagę to napisz nam o tym >>

 

Do tej pory wyróżniliście wraz z nami następujące osoby:

Daniel Dec

Marta Firlej

Aleksandra Kornecka

Emilia Lendzion-Barszcz

Aleksander Lipski

 

 

To powinno Cię zainteresować