„Permanentny” (jako synonim słowa „ciągły”) wg. Słownika Języka Polskiego oznacza: „trwały, trwający nieprzerwanie, cały czas się powtarzający”.
W branży IT dużo mówi się o systemach Ciągłej Integracji, które w swoim założeniu mają zmniejszać ilość pracy (a co za tym idzie koszty) w procesie produkcji oprogramowania. Systemy te mają też w założeniu pomagać we wcześniejszym wykrywaniu błędów. Jednak w praktyce bardzo często systemy Ciągłej Integracji ewoluują do systemów integracji permanentnej. Czyli produkujemy narzędzia, które poprzez swój stopień skomplikowania, błędne założenia, złą strukturę danych i metodykę pracy nie tylko wspomnianych założeń nie spełniają, ale generują dodatkowe koszty związane z ich utrzymaniem.
Podczas warsztatu poruszone będą tematy związane z najczęściej popełnianymi błędami w konstruowaniu systemów ciągłej integracji dla dużych projektów informatycznych. Autor postara się pokazać również zestaw dobrych praktyk, których stosowanie pomoże uniknąć poważnych problemów w rozwijających się projektach.
O autorze: Absolwent AGH w Krakowie, specjalizacja sieci i usługi telekomunikacyjne. Ponad 13 lat doświadczenia w branży IT (sektor telekomunikacyjny, bankowy, turystyczny). Specjalizuje się w technicznej koordynacji projektów. W pracy zawodowej kieruje się wyborem rozwiązań prostych ale skutecznych. Motto: w branży IT istnieją tylko dwa stany: „działa'” i „nie działa”- brak stanów pośrednich („prawie działa”).
Prywatnie zwolennik dobrego kina i turystyki.