OpenText kupił Micro Focus

OpenText kupił Micro Focus
Czy wiesz kto jest teraz właścicielem Quality Center, LoadRunner czy Silk Test? Choć od tej transakcji minęło już pół roku, to warto o niej wspomnieć.

Mamy przekonanie, że niewiele osób orientowało się, jak znane marki zostały przy okazji kupione. Micro Focus to firma, która miała szeroką gamę oprogramowania, w tym również do zarządzania wytwarzaniem oprogramowaniem oraz wspierającego testowanie.

Na początku sprawdźmy, co znajdowało się w stajni MF.

W 2017 roku Micro Focus połączył siły z HPE (Hewlett Packard Enterprise), ale operował pod nazwą Micro Focus. W HPE znajdowało się wiele narzędzi popularnego Mercury. Należą do nich m.in. LoadRunner, Quality Center czy Unified Functional Testing (UFT), wcześniej znany jako QuickTest Professional (QTP).

W 2015 roku Micro Focus kupił Borlanda z jego Silk Test. Za 75 milionów dolarów, a w 2014 roku kupił on Novell i SUSE Linux za 1,2 miliarda dolarów.

Wszystkie te marki trafiły do OpenText, ale czytając publikacje związane z tą transakcją nie wspomina się o testerskich narzędziach. Na pierwszym miejscu pojawiają się narzędzia do analityki danych, Cobolu oraz bezpieczeństwa. Możliwie, że „dywizja” związana z kontrolą jakości była tylko miłym dodatkiem.

OpenText Corporation to kanadyjska firma, która opracowuje i sprzedaje oprogramowanie do zarządzania informacjami w przedsiębiorstwie i jest czwartą co do wielkości firmą programistyczną w Kanadzie.

Obecna transakcja zakupu MF przez OpenText opiewała na 5,8 miliarda dolarów.

Źródła:
https://www.microfocus.com/en-us/solutions/application-delivery
https://en.wikipedia.org/wiki/Borland
https://www.pcworld.com/article/435306/micro-focus-buying-novell-suse-linux-owner-for-12-billion.html
https://en.wikipedia.org/wiki/Micro_Focus_Unified_Functional_Testing

To powinno Cię zainteresować