Pierwsze charytatywne szkolenie "Zawód Tester" w języku ukraińskim i rosyjskim za nami

Pierwsze charytatywne szkolenie "Zawód Tester" w języku ukraińskim i rosyjskim za nami
Zakończyliśmy już pierwsze szkolenie praktyczne z testowania oprogramowania, skierowane do osób, które do naszego kraju przyjechały z ogarniętej wojną Ukrainy. Dzielimy się wrażeniami.

Przez dwa minione weekendy trenerki prowadzące — Natasza Tereshchenko i Nataliia Makivczuk — wprowadzały pierwszą grupę naszych sąsiadów zza wschodniej granicy w tajniki świata testowania. 

Wiemy, że zarówno prowadzące, jak i uczestnicy szkolenia mają bardzo pozytywne odczucia i ochotę na więcej. Choć materiał był często niełatwy, uczestnicy pozostawali aktywni i skoncentrowani do ostatnich minut kursu. Warto też wspomnieć, że szkolenie było także dobrym sprawdzianem dla trenerek, które w tak trudnej roli występowały po raz pierwszy. Okazuje się jednak, że dzięki dobremu kontaktowi i świetnej organizacji dziewczyny sprostały zadaniu, jakim jest prowadzenie ośmiogodzinnego, wymagającego, praktycznego szkolenia, nawet jeśli dotyczyło ono tak dobrze znanego im tematu. Każda z obecnych osób miała świadomość, że cel szkolenia był szczytny, a zdobyta wiedza i nowe umiejętności miały ułatwić naszym sąsiadom z Ukrainy zdobyć pracę w naszym kraju, a nawet pomóc im w odbudowie ich ojczyzny w najbliższej przyszłości.

Oficjalnie ogłaszamy więc sukces pierwszej edycji szkoleń charytatywnych "Zawód tester" w języku ukraińskim i rosyjskim. Bogatsi w cenne doświadczenie już myślimy nad organizacją następnych tego typu akcji, a o kolejnych naborach uczestników będziemy informować Was na bieżąco.

Jeśli rozważacie zatrudnienie osób z Ukrainy w swoim zespole, chcielibyście sponsorować nasze działania lub po prostu chcecie nam pomóc w ich organizacji, gorąco zapraszamy do współpracy. Skontaktujcie się z nami mailowo: kontakt@testerzy.pl.

To powinno Cię zainteresować